GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

“SADECE KİRALIK ARAÇLARDAN 1 BUÇUK MİLYON TASARRUF EDECEĞİZ”

13 Nisan 2019

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’nci birleşiminde tasarruf tedbirleri kapsamında 49 adet kiralık aracın önemli bir kısmını geri iade edeceklerini açıklayarak, “Sadece bunların 20 tanesinin iade edilmesi net bir şekilde 1,5 milyon liranın üzerinde bir yıllık tasarruf demek. İsraf bizim inancımıza göre haram. Bu israftan kurtulmamız lazım.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’nci birleşiminde “tasarruf tedbirleri” kapsamında atılacak adımlara ilişkin meclis üyelerini bilgilendirdi. Belediye Başkanı Tanju Özcan, denetim ile ilgili bazı sıkıntıların tespit edildiğini belirtirken, kiralık araçların büyük bir kısmının geri iade edileceğini açıkladı.

 

“Bir denetimsizlik olduğunu üzülerek söylüyorum.” diyen Özcan,  “Maalesef, tahminimden daha çok kurumsal anlamda sıkıntılı bir Belediye teslim aldığımızı görüyorum. Denetim sıkıntılı. İsraf ciddi boyutta. Kiralık araçlar konusunda bir örnek vereceğim; 49 kiralık aracımız var. Bunun 30 tanesi de binek araç, kiralık. Bunlar dışında Belediyemiz’in de çok sayıda binek aracı var. Bu binek araçlarımızın bir kısmının kimin kullandığını biliyoruz ama diğer kısmının kimin kullandığını bilemiyoruz. Bu araçlarımızın önemli bir kısmını iade edeceğiz. Sadece bunların 20 tanesinin iade edilmesi net bir şekilde 1,5 milyon liranın üzerinde bir yıllık tasarruf demek. Kimseyi itham altında bırakmak için söylemiyorum, bunu yapanlar var fazlasıyla. Araç tanıma sistemini sökeceksiniz, o araçlı kim gitmiş, ne kadar akaryakıt almış, ne kadar ceza yemiş bunu da bilemeyeceksiniz. Geçen yıl 30 bin lira ceza ödemişiz Belediye bütçesinden kiralık araçlar ile ilgili. Yazık günah değil mi? Hangi aracın ne kadar akaryakıt kullandığı, kaç kilometre yaptığı belli bile değil. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını arıyorsak bunlara dikkat etmeliyiz. Ayrıca bu araçların hiçbirinde belediye amblemi, ‘Resmi hizmete mahsustur’ ibaresi yok. O yüzden bu adımları atacak ve ciddi bir tasarrufa gideceğiz. İsraf bizim inancımıza göre haram. Dolayısıyla bu israftan kurtulmamız lazım.” ifadelerini kullandı. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama