SABAH BULUŞMASI VEYSEL KARANİ’DE YAPILDI

  14 Mart 2018

  Gerede İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen sabah namazı buluşması Cuma günü Dayıoğlu Mahallesi’nde bulunan Veysel Karani Camii’nde yapılırken, bu haftaki buluşmanın ise Cihangir Camisi’nde olacağı hatırlatıldı.

  Sabah namazının ardından, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, görevlilerin yaptırdıkları tesbîhat ve tezkîratla devam etti. Buluşmanın bu haftaki sohbet konusu ‘Mümin yıkılmaz’ oldu. İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu sohbetinin başında, her hafta olduğu gibi cephedeki vatan evlatlarına Allah’tan yardım dileklerini belirttikten sonra,’Mümin, yeşil ekine benzer. Rüzgârla eğilir fakat yıkılmaz. Rüzgâr sakinleştiğinde yine doğrulur. İşte mümin de böyledir; o da bela ve musibetler sebebiyle eğilir fakat yıkılmaz’ Hadis-i şerifiyle başlattığı sohbetini çeşitli ayet, hadisi şerif ve örneklerle açıklayarak devam ettirdi.

  16 Mart 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek sabah namazı buluşmasının Cihangir Camii’nde olacağı hatırlatılan Müftü Abdurrahman Şenoğlu, yaptığı duaya müteakip kahvaltı ikramıyla programı sonlandırdı. Sabah namazı buluşmasına Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, üniversite öğrencileri, cami görevlileri ve çevre cami cemaatleri katılım sağladı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.19904804229736