GÜMRAH Eczanesi
KORKUT Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜMRAH Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.Köstendil Apt. No:73 (Kampüs kırtasiye karşısı)
Tel: 0374 212 89 59
KORKUT Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Sok. No:25/4 (Köroglu Dev.Has.Pol.Karsisi)
Tel: 0374 270 26 20
Bolu 5 günlük hava tahmini

REKTÖR ALİŞARLI SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN ÖZEL ÜRETİLEN AYAKKABIYI TANITTI

23 Ekim 2020

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, üniversite-sanayi iş birliğine katkı sağlamak amacıyla Gerede Meslek Yüksekokulu ile Ünder Ayakkabı firması arasında, geliştirilen proje kapsamında başlatılan çalışmalarda, sağlık çalışanları için özel ayakkabı üretildi.

Ünder Ayakkabı Kurucusu Ünal Şafak ve Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ferudun Kaya, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret ederek, Kovid-19 pandemisiyle canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımız için özel olarak üretilen medikal ayakkabıları tanıttılar. Rektör Alişarlı, ayakkabıları giyerek öncelikle kendisi denedi.

 

REKTÖR ALİŞARLI: “MEDİKAL AYAKKABILARI, EN KISA ZAMANDA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TAKDİM EDECEĞİZ”

Gerede’de hayata geçirilen yerli üretim ve istihdam projesinin adım adım hedeflerine ulaştığını vurgulayan Rektör Alişarlı, üniversite-sanayi iş birliğinin bu projede de başarıya ulaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Alişarlı, Gerede MYO saraciye atölyelerinde üretimi yapılan yerli medikal ayakkabıların, Kovid-19 mücadelesinde görevlerini özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarına en kısa zamanda takdim edileceğini söyledi. Alişarlı, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak, üniversite-sanayi iş birliğini destekleyen projelerde yer almak ve bu konuda öncü projeleri destekleyerek bölgemize katkı sağlamak en büyük hedeflerimizdendir” dedi.

 

YERLİ DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ ÜRETİM PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Uzun süre giyildiğinde ayakları rahatsız etmeyen ortopedik tabanlı medikal ayakkabılar, doğal deri kullanıldığı için ayakta terlemeye neden olmuyor. Uzun saatler özel kıyafetleri içinde görev yapan sağlık çalışanlarımıza biraz olsun yardımcı olmak ve onların ayak sağlığını korumak amacıyla üretilen ayakkabılar, antimikrobiyal özelliğe sahip bulunuyor.

 

Gerede Meslek Yüksekokulu ile Ünder Ayakkabı arasında, üniversite-sanayi iş birliğine katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, kısa süre önce Gerede MYO saraciye atölyelerinde yerli ayakkabı, saya, cüzdan ve kemer üretimine başlanmıştı. Bolu İŞKUR ve Gerede Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen yerli deri ve deri ürünleri imalat kursunda, halen 6 eğitmen ve 23 kadın kursiyer çalışıyor.

 

İstihdam garantili 3 ay sürecek kursun sonunda, mesleki eğitimde başarı gösteren kursiyerler ile Ünder Ayakkabı Firması, Gerede Meslek Yüksekokulu atölyelerinde üretim faaliyetlerine devam edecek ve kursiyerler eğitim sürecinde asgari ücret alacaklar. Nitelikli iş gücü yetiştirerek bölge istihdamının artırılmasının hedeflendiği projede, üniversite-sanayi iş birliğiyle, Gerede MYO öğrencilerinin, eğitim gördükleri bölümle ilgili teorik bilginin yanı sıra üretim çalışmaları yapmaları; öğrencilerin, iş hayatına dair sorumluluk bilinci kazanmaları ve kariyer gelişimi konusunda fikir sahibi olmaları amaçlanıyor.

Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama