Bolu 5 günlük hava tahmini

RAMAZAN DEDE BİLGİEVİ ÖĞRETİYOR

15 Ağustos 2018

Eğitim öğretime katkı sağlayan Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi, bu yaz döneminde ilk defa; Gerede İlçe Müftülüğü işbirliğinde Yaz Kuran Kursu açtı. İlkokul 1,2 3 ve 4. sınıf kız öğrencileri için verilen kursta 18 öğrencinin tamamı Elif Be’den Kuran-ı Kerim’e geçtiği belirtildi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar Ramazan Dede Bilgievini ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti. Ramazan Dede Bilgievi Müdürü Baki Sungur buradaki eğitimle ilgili Belediye Başkanı Mustafa Allar’a bilgi aktardı. Veliler “Her yaz döneminde bu kursun açılmasını talep ediyoruz. Çocuklarımız buraya severek ve koşarak geliyorlar. Ayrıca kütüphaneden kitap alıp okuyabiliyor ve bilgisayar sınıfında oyun oynayabiliyorlar” dediler.

 

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı ziyarette veliler ve çocuklara “Bilgievimiz okul dönemlerinde çocuklarımızın gelişimine ek olarak değerler eğitimi, İngilizce, matematik, kütüphane ve güvenli internet ile eğitim öğretim vermekte biz Bilgievimizin nimetlerinden bütün öğrencilerimizin faydalanmasını istiyoruz. Bu yaz tatilinde de çocuklarımız için velilerimizden gelen talep doğrultusunda yaz Kuran kursu açarak eğitim vermeye karar verdik. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Dolayısıyla bizim onların eğitimine ve gelişimine katkı sunmak gibi bir sorumluluğumuz var. Açtığımız Kuran kursunda çocuklarımız Kuran-ı Kerim öğrenerek hem dini bilgilerini geliştirdiler, hem de bilgisayar sınıfı ve kütüphane hizmetlerinden yararlandılar. Ben Bilgievi müdürümüze, Bilgievi değerler eğitimi hocamıza ve müftülükten görevlendirilen hocamıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama