KIZILTAN Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

“Peygamber Efendimizin ışığı bizlere yol göstermeli”

18 Nisan 2017

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında “Alemlere rahmet olarak gönderilen huzur, barış, sevgi ve güzel...

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında “Alemlere rahmet olarak gönderilen huzur, barış, sevgi ve güzel ahlakın temsilcisi İslam’ın müjdeleyicisi Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünya üzerine gelişinin 1446’ncı yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Peygamber Efendimizin ışığı her zaman olduğu gibi içinden geçtiğimiz bu anlamlı günlerde de bize yol göstermeli Kutlu doğum haftasında tüm insanlığın, O’nun barış ve sevgi çağrısında buluşmasını diliyorum” dedi.

 

Hz. Muhammed’in bütün insanlığa kucak açan bir barış ve sevgi öğretisinin temsilcisi olduğunu, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla gösterdiğini belirten Başkan Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu hafta özünde huzur, barış, sevgi ve güzel ahlak üzerine kurulmuş İslam’ın müjdeleyicisi Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünya üzerine gelişini, kutlu doğumunu idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz, bütün insanlığa kucak açan, barış ve sevgi öğretisinin temsilcisi; doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiş Allah’ın son elçisidir. O, insanların yoldan çıktığı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, alemlere rahmet olarak gönderildi. O insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, ilmin, hikmetin ve irfanın kaynağı Peygamber Efendimiz, insanlığı Allah aşkı ile kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ile buluşturdu.

 

Özellikle İslam ülkelerinin üstünde kara bulutların dolaştığı, savaş ve ölümlerin kol gezdiği bu zor günlerde İslam’ın birleştirici gücüyle bir araya gelerek, Peygamberimizin bize öğrettiği adalet, hoşgörü, barış ve kardeşçe paylaşma değerlerini rehber edinmeliyiz. Bugün tüm dünya terör belasıyla karşı karşıya. Ve ne acıdır ki sevgi dini İslam, terörle bir arada anılıyor. Bu oyuna gelmemeliyiz. İslam'ın, o bütünleştirici çatısı altında toplanmalıyız. Birlik ve beraberlik içinde, barış içinde yaşama özleminin her zamankinden daha fazla öne çıktığı bu günlerde, Peygamber Efendimizi doğru anlamak ve doğru anlatmak, İslam’ı doğru anlatmak zorundayız.  O’nun ışığında buluşmalıyız. Peygamberimiz Hz. Muhammed’i daha iyi tanıdıkça ve anlattıkça, inanıyorum ki O’nun ışığı, mesajı çok daha güçlü bir şekilde karşılık bulacak, insanlık barış ve kardeşlik içinde yaşayacak.

 

Yolumuzu aydınlatan, yüreklerimizi aşkla, merhametle dolduran Sevgili Peygamberimizin emanetine sahip çıkmalıyız. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti hatırlamasını ümit ediyor, O’nun doğumunun sene-i devriyesi olan bu kutlu haftada karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, yoksunluklarımızın bereketlenmesini diliyorum. İslam’ın evrensel değerleriyle bize yol gösteren, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin 1447’nci yıldönümünde, tüm insanlığı O’nun barış ve sevgi çağrısında buluşmaya davet ediyorum.” Sefa Günay

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama