Özcan sosyal medyanın gündeminde

  6 Aralık 2018

  “EMEKLİLERE PARA BULACAKSIN KARDEŞİM”

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili yaptığı konuşma ile tekrar sosyal medyanın gündemine oturdu. Özcan konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Suriyelilere, uçağa, saraya para buluyorsan emekliye de bulacaksın” dedi.

  Haber: Erol DEĞİRMENCİ

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde uzun zamandır görüşülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorunu için CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yine gündeme oturdu. İlk yapılan görüşmelerde, kürsüde yaptığı konuşmada büyük beğeni kazanan ve bu işin takipçisi olacaklarını söyleyen Özcan, yeniden kürsüde yaptığı konuşmada halkın takdirini topladı.

  “BULACAKSIN KARDEŞİM EMEKLİLERE DE PARA”

  Yapılan görüşmelerde kürsüye çıkan Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Suriyelilere para bulabiliyorsan, uçağa para bulabiliyorsan, saraya para bulabiliyorsan bulacaksın emeklilere de para bulacaksın kardeşim” dedi.

  Özcan konuşmasında, “Suriyeliler sonuç itibari ile insandır ve biz insanların canından olmasını asla istemeyiz. Biz insanların ölmesini istemeyiz, zaten bizim siyasi anlayışımızda da böyle bir şey yok. Bizim söylediğimiz farklı bir şey. Konu neydi? Emeklilikte yaşa takılanların sorunları hakkında birçok şey söyledim. Niye çözmüyorsunuz dedim. O zaman demişti ki Sayın Cumhurbaşkanı, emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözersek yıllık bütçeye yükü 26 Milyar liraya mal oluyor. Ben de kendi beyanları ile dedim ki 30-35 Milyar kabaca kurdan hesaplarsanız 200 Milyar senin Suriye’deki ateşe benzin dökmek niyeti ile getirttiğin Suriyelilere harcadığın para. Suriyelilere para buluyorsun, kendi hakkını kazanmış olan vatandaşa para bulamıyorsun dedim. Yoksa Suriyeliler ile ilgili bir şey demedim. Bıraksaydık ölselerdi, demedim. Zaten bunları söylemem, benim anlayışımda da yer almaz. Ben bunları ne amaçla söylerken, nefret suçu işlemek ile itham edildim. Tekrar söylüyorum Suriyelilere para bulabiliyorsan, uçağa para bulabiliyorsan, saraya para bulabiliyorsan bulacaksın kardeşim emeklilere de para.” ifadelerini kullandı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.51825618743896