YILMAZ Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Özcan Mülkiye Müfettişi raporu hakkında konuştu

9 Ocak 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan basına sızan Mülkiye Müfettişi raporu hakkında açıklamalarda bulunarak raporda isimleri geçen belediye çalışanlarına, “Sizin suçunuz yok. Belediye yönetiminin suçu, onlar bu olayla ilgili hesap verecek. Kafanıza takmayın” diyerek sahip çıktı.

Haber; Sefa GÜNAY/ Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında Bolu Belediyesi Meclisi Salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda Bolu Belediyesi’nin 2014-2019 yılları arasında ki çalışmalarını ve uygulamalarını inceleyen Mülkiye Müfettişi Osman Aslan tarafından hazırlanan raporun basına sızması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan rapor da isimleri yer alan müdür ve çalışanlara sahip çıktı. Başkan Özcan açıklamasında; “Benden önceki belediye başkanının son 5 yılı incelendi biliyorsunuz ki. Mülkiye başmüfettişi bu incelemelerin sonunda bir rapor vermiş ama valiliğe vermiş raporu. Valilikte bize gelmeyen raporla ilgili bize 1 ay içersinde bu rapor ile ilgili düşüncelerini bize iletin. Rapor nerde rapor yok. Valiliğin rapor ile ilgili düşüncelerini istemesinden bir hafta sonra rapor bize geldi.  Bu rapor ile ilgili belediye meclisi ben ana hatları ile bilgilendirdim. Hatta bu rapor uzun bir rapor bazı birimlerle ilgili bir şeyler bulabilmiş bazıları ile bulamamış. Hatta ben bu rapor sızmasın düşüncesiyle raporun tamamını müdürlüklere göndermedim sadece o müdürlüğü ilgilendiren kısmı o müdürlüğe gönderdim. Bu raporun basına yansımasından ben çok üzüntü duyuyorum. Ama bu raporun belediyenin yansıtıldığına dahil elimde net bir bilgi yok. Bu raporla ilgili bazı belediye çalışanlarımızın ve müdürlerimizim ifadeleri alınmış belli konularla ilgili” ifadelerini kullandı.

 

“ALMAMASI GEREKENLER BU PARAYI ALMIŞ”

Bu olayda müdürlerin suçu olmadığını belirten Özcan; “Zimmet konusunda şu yanlışlık yapılıyor, kamuoyunda yanlış bir tartışma var. Bakın bu belediye çalışanlarını ve müdürleri bu olayın dışında tutmak gerekir. Ne diyor müfettiş fazla ödeme yapılmış. Eee kardeşim bunu müdür istememiş ki müdür bana fazla para yatırın diye. Burada müdürlerin suçu yok. Fazla ödeme yapıldıysa burada belediye yönetiminin suçu var. Dolayısıyla ben müdürleri hiçbir konuda bu konuda suçlamıyorum. Ne yapsın bankaya maaşı yatırılmış fazla yatırıldıysa bu müdürün bu tespit edilmesinin şansı yok. Dolayısıyla burada müdür arkadaşlarımız bunu cebine indirmiş gibi bir algı yaratılmasını doğru bulmuyorum. Bu paraları yatıran belediye yönetimi. Buradaki sıkıntı şu almaması gerekenler bu parayı almış. Kim almış, eski belediye başkanı almış, seçilmiş belediye başkanları almış. Bunlar siyasi kimlikler. Bizim itiraz ettiklerimiz bunlardı” ifadelerine yer verdi.

 

“MANSUR BEYLE İKİMİZ SOSYAL DENGE İSTEMEDİK”

Eski sendika yönetiminin belediyeyi yanlışa düşürdüğünü söyleyen Başkan Özcan; “Görevi devir aldım ayın 4’ünde 15’inde bana maaş yattı. Sordum dediler ki sosyal dengede var dediler. Dedim ki ben sosyal denge almak istemiyorum. Alamayacağımı bilmiyordum hukuken. Ben etik bulmuyorum dedim. Mansur beyle ikimiz istemedik. Dolayısıyla biz bunu almıyorduk. Diğer taraftan bu sosyal denge ile sözleşmemizi düzelttik. Maalesef burada eski sendika yönetimi belediyeyi yanlışa düşürmüş” dedi.

 

“ESKİ BELEDİYE BAŞKANINI ARADIM BUNU KAPATIN DEDİM”

Dair müdürlerinin bu konuda ne maaş verilirse onu aldıklarını söyleyen Özcan;“Ben bu konularla ilgili eski belediye başkanını aradım. Dedim ki sayın başkan gündem düşmeden böyle bir şey yapıldığı tespit etmişler bunu isterseniz kapatın raporlarda yer almasın dedim. Çünkü adı kötü zimmet deniliyor. Burada hata ne? Burada bir iki başkan yardımcımızın daha fazla para almak için sistemi sıkıntıya sokması. Kendisi fazla alırken de başkalarının talepleri olmadan fazla para ödenmiş olması ile ilgi sıkıntı. Ama burada daire müdürlerinin suçu yok.  Bu işin hesabını siyasiler vermeli.  Ama bakıyorum onlar üzerinden yürümüyor tartışma. Eski belediye başkanına kardeşim sen niye almaman gereken bir parayı aldın demiyor. Basın üzerinden de bu yürümüyor. Daire müdürleri sorgulanıyor. Daire müdürlerinin böyle bir talebi olmamış ki. Daire müdürleri ne maaş verilirse onu almış” dedi.

 

“MÜDÜR ARKADAŞLARIM BU KONUYU HİÇBİR ŞEKİLDE TAKILMASINLAR SİZİN HERHALGİBİR GÜNAHINIZ YOK”

Müdürlerin bu olaya takılmamaları gerektiği belirten Başkan Özcan; “Bu raporu ben titizlikle saklıyorum. Ama bu rapor sadece belediyede yok valilikte de var. Dolayısıyla bu raporla ilgili ben elimde bir somut belge olmadan belediyede herhangi bir arkadaşımı suçlayamam. Ama bende üzüntü duydum. Müdür arkadaşlarım bu konuyu hiçbir şekilde takılmasınlar sizin herhalgibir günahınız yok bu işte.  Fazla ödeme yapıldıysa yönetim tarafından yapılmış, sizin bir talebiniz olmamış. Dolayısıyla sizde bu konuyu büyütmeyin. Siz bu konuya dahil oldukça asıl hesap vermesi gerekenler gündem dışında kalıyor.”ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama