Ormanlar için 77 kilometrelik yatırım

  26 Haziran 2018

  Mudurnu'da ormancılık faaliyetlerinin rahatlıkla yapılabilmesi ve yangınlara kolay müdahale imkanı amacıyla bu yıl 77 kilometre orman yolu yatırımı yapıldığı bildirildi.

  Mudurnu Orman İşletmesi Müdür Yardımcısı Yüksel Özcan, yaptığı açıklamada, Mudurnu ve Taşkesti ormanlarında, 2018 yılında gerçekleştirilecek orman bakım çalışmalarında üretilen tomruk ve odunların depolara taşınması için yeni yollar ile menfezler yapılarak açıldığını belirtti.

   

  Bu kapsamda yaklaşık 77 kilometrelik orman yolu çalışması yapıldığını kaydeden Özcan, şunları söyledi: "Ormanların bakımı ve orman yangınlarına ilk müdahalede kullanılan, yol şebeke planlarında mevcut 20 kilometre yeni yol yapıldı. Bunun yanı sıra 10 kilometrelik yolda onarım, 32 kilometrelik alanda ise üst yapı çalışması gerçekleştirildi. Bölgede bulunan 15 kilometrelik yolda ise sanat yapıları yapılarak onarımı gerçekleştirildi. Bu çalışmalar neticesinde ilçemiz ormanlarında 77 kilometre yol yatırımı gerçekleştirildi." Özcan, yapılan çalışmaların yaklaşık 3 milyon liraya mal olduğunu, ayrıca gelecek yıl için 78 kilometrelik yol yatırımının planlandığını bildirdi. AA

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.14890789985657