ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

ORMAN’DAN KÖYLÜLERE BİR DESTEK DAHA

16 Şubat 2016

Orman Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmak da olan Badem Eylem Planınca Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde 2013-2017 yılları arasında toplam 340 hektar...

Orman Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmak da olan Badem Eylem Planınca Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde 2013-2017 yılları arasında toplam 340 hektar Badem ağaçlandırması yapılması programlandı ve 2013-2015 yılları arasında toplam 297 hektar alanda çalışmalar tamamlandı.

 

Badem ağaçlandırması yapılan sahaların fidan ihtiyacı için 2016 yılında Alım Garantili Sözleşmeli Fidan üretimi programa kapsamında Köylü üreticiler ile Orman Kalkındırma Kooperatifleri ve Serbest Orman Mühendislerine 150.000 adet badem fidanı ürettirileceği belirtildi. Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin tarafından yapılan açıklama da Orman Genel Müdürlüğünün 28.01.2015 gün ve 72876673-420.02.02/127906 sayılı emrine uygun olarak düzenlenen Bolu Orman Bölge Müdürlüğümüzce 2016 yılı programında olan Alım Garantili Sözleşmeli Fidan Üretimi miktarları, fiyatları, şartları ve gerekli belgeler aşağıda belirtildi.

1-Alım Garantili Sözleşmeli Üretim yapılacak Fidanın Cins, Yaş, Ambalaj şekli, Adet ve Fiyatı:

Bölge Müdürlüğümüzün 2016 yılında Alım Garantili Sözleşmeli Üretim yapılacak toplam miktarı 150.000 adet olup, her üreticiye ve Tarımsal kalkınma kooperatiflerine Torbaya ekim olmak üzere toplam 5.000 adet Fidan üretimi yaptırılacaktır. Buna göre 2016 yılında en fazla 30 adet üreticiye program verilecek ve bir üreticiye 5.000 x 1,44 = 7.200 TL tutarında Sözleşme yapılacaktır.

Alım Garantili Sözleşmeli Üretim yapmak üzere başvuru yapan ve şartları tutan üretici sayısı 30 den fazla olması durumunda ise üreticilerin bizzat katılımıyla yapılacak toplantıda Kura Çekimi yapılarak 30 Adet Asıl üretici ve 10 Adet Yedek Üretici belirlenecektir.(Kura çekim tarihi ve yeri Alım Garantili Sözleşmeli Üretim yapmak üzere başvuru yapan ve şartları tutan üreticilerimizin dilekçelerinde belirtilen Telefon numaralarından SMS veya arama yoluyla ulaşılarak bildirilecektir.) Kurada Asıl üretici olarak belirlenen üreticilerden Kura tarihinden itibaren 10 günlük süre içinde sözleşme imzalamayanlar haklarından feragat etmiş sayılacak ve 1. Yedek üyeden başlamak üzere belirlenen Yedek üyelerle sözleşme imzalanacaktır.

2-Üreticilerde aranan Şartlar:

Satın alım garantili sözleşmeli fidan üretimi; ikametgâhı o yerleşim biriminde olan üretici niteliğine sahip orman köylüleri, köylüler ve serbest çalışan orman mühendisleri ile faaliyet adresi o yerleşim biriminde bulunan ana sözleşmesinde tarımsal faaliyet yer alan tarımsal kalkınma kooperatiflerine (Ana Sözleşme ile belgelenecektir.) yaptırılacaktır. İkinci adres ikamet olarak kabul edilmeyecektir.

Üretici niteliğine sahip olma esas olduğundan, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı veya fidan üretimi eğitimi almış veya önceki yıllarda fidan üretimi yapmış veya köy içinde ve evinin bahçesinde yeterli üretim alanı bulunma (kendi mülkü veya kiralık) şartı aranacak ve müracaat esnasında bu durum belgelenecektir.

Satın alım garantili sözleşmeli fidan üretimi; idare tarafından hazırlanan ve tohum temininden (tohumun orijini mutlaka belirtilecektir) fidanların teslim alınmasına kadar, üretimin her aşamasında uyulması gereken teknik esaslar ile teslim alınacak fidan standartlarının detaylı olarak belirtildiği ve üreticiler tarafından işe başlamadan önce imzalanan teknik şartnamede belirtilen esaslar dâhilinde yapılacaktır.

3-Başvuru esnasında Üreticilerden istenen Belgeler:

Üreticilerin Köylü veya Orman Köylüsü olduğunun tespiti için Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Üreticilerin Nüfusuna kayıtlı olduğu köyde ikamet ettiğinin tespiti Nüfus Müdürlüğünden alınan aile fertlerinin de gösterildiği adrese dayalı İkametgâh bilgileri

Üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olduğuna dair veya önceki yıllarda fidan üretimi yaptığına dair belge

Üreticinin İkametgâhının olduğu köyde fidan üreteceği üretim alanına ait Tapu veya Kira Sözleşmesi

Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri için faaliyet adresinin, Tarımsal Faaliyet ibaresinin gösterildiği Ana Sözleşme Fotokopisi ve üye listesi.

Orman Mühendisleri için Diploma ve Serbest çalışma yaptığına dair belgeler.

Alım Garantili Fidan üretmek isteyenler 01 Mart 2016 Salı günü Saat 17.00’ a kadar Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne Dilekçelerine yukarıda belirtilen gerekli belgeleri ekleyerek bizzat başvuracak ve Dilekçede mutlaka irtibat için telefon numarası yazılacak.

Alım Garantili Sözleşmeli Fidan Üretimi miktarları, fiyatları, şartları ve gerekli belgeler Bolu Orman Bölge Müdürlüğü web sitesi (http://boluobm.ogm.gov.tr ) ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı Tüm Orman İşletme Müdürlüklerinin İlan Panolarında ilan edilecek.

Alım Garantili Sözleşmeli Fidan üretimi kapsamında ürettirilecek Badem Fidanlarının 2017 yılının Ekim ayından itibaren alınarak ve bedellerinin üreticilere ödeneceğini belirten Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin bu sayede üreticilerimize ekonomik katkı sağlanacağını ifade etti. Haber Merkezi

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama