GÖLYÜZÜMURAT Eczanesi
IHLAMUR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÖLYÜZÜMURAT Eczanesi
İhsaniye Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:13/A
Tel: 0374 217 63 64
IHLAMUR Eczanesi
Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Endüstri Meslek Lisesi Girişi))
Tel: 0374 212 55 80
Bolu 5 günlük hava tahmini

ORHAN FIRAT BELEDİYE’DEN NE BEKLİYOR?

23 Ekim 2020

Bolu Özel Halk Otobüsü esnafının Bolu Belediyesi’ne ve Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası yetkililerine seslenmesinin ardından Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat’ta bir destek açıklaması geldi. Fırat, Bolu Belediyesi’ne seslenerek şartları düzeltmek için bir çalışma yapılmasını beklediğini dile getirdi.

Haber: Adnan KARABULUT

 

Bolu Özel Halk otobüsleri esnafı Bolu Belediyesi’ne ve Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası yetkililerine seslenerek Özel Halk Otobüsü şartlarının yeninden ele alınmasını ve acilen gerekli çalışmanın yapılmasını aksi takdirde ise sistemin devam etmesinin imkânsız hale geldiğini duyurmuşlardı. Normalde zor şartlar altında çalıştıklarını dile getiren ve pandemi nedeniyle de iyice zor duruma düştüklerini dile getiren Bolu Özel Halk otobüsü esnaflarına bir destek de Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat’tan geldi. Orhan Fırat yazılı bir açıklama yaparak taleplerini dile getirdi.

 

“SORUNLAR AZALACAK DERKEN GİDEREK ARTTI”

Orhan Fırat yaptığı açıklamada, “Özel Halk Otobüslerinin 2014 yılında girdiği bu havuz sistemi öncesinde daha iyi hizmet verdiği ve sorunların daha çabuk zamanda çözüldüğü gerçektir. Toplu havuz sistemine geçtiğimiz günden beri sorunlar azalacak derken giderek arttı. Ne esnaf ne Belediye ne de vatandaş memnun olmadı. Hal böyle iken bu işlerden faydalanan kim olmuştur bende merak ediyorum. Gelirlerimiz her geçen gün azalırken giderlerimiz ve bedava hizmet alan kişilerin de sayısı artmıştır. Pandemi sürecinde okulların ve üniversitelerin kapalı kalması da sektörü etkilemiştir. Araç giderleri, sigorta, muayene lastik, vergiler her geçen gün artarak yükselmiştir. Karlı sistem ve belediye komisyonları da sistemin bir parçası olarak bizleri etkilemektedir. Ekonomik ve sahada yaşanan sorunlarımızın anbean belediye yetkililerimize ve Belediye Başkanımızla paylaşıyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

FIRAT BELEDİYEYE SESLENDİ

Orhan Fırat Bolu Belediyesi’ne ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a da seslendi. İçinde bulundukları durumu düzelmek için belediyen bir çalışma yapmasını beklediklerini dile getiren Fırat, “Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın işletmecilere aylık bin TL ve araç desteği vereceğini açıklamasına rağmen sistemde çalışan araç sayısının fazlalığı ve yolcu sayısının azaldığından dolayı esnafımızın açısından değişen bir şey olmamıştır. Esnaflarımızın kontak kapatma noktasına gelmiştir. ‘Zararın neresinden dönersek o kadar kar’ felsefesini uygulamak zorunda kalacaktır. Belediyeden beklentimiz köklü bir çalışma yaparak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için esnaflarımızın içinde rahat ve huzurlu çalışma şartları olacak şekilde ayarlama yapılmasıdır. En kısa sürede böyle bir uygulamaya geçilmesi zorunlu hale gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama