İPEK Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Onların görevi yaylayı beklemek

14 Kasım 2018

Kabak Karca köyü sakinleri kış aylarının gelmesi ile birlikte bomboş bırakılan yayla evlerinde yaşanan hırsızlık olaylarının önüne geçmek için birlik olarak yaylaya 2 bekçi tuttular.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte bomboş bırakılan yayla evlerinde yaşanan hırsızlık sorunlarına bekçi tutarak buldular. Son yıllarda büyük sorun haline gelen yayla evleri hırsızlığı için Kabak Karca köyü sakinleri birlikte ikamet ettikleri yaylalarında yaza kadar 2 bekçiyi görevlendirerek yaylalarını boş bırakmamaya karar verdiler.

Yaz aylarında İki köy halkının doldurduğu ve vatandaşların hayvanlarını yaylaya çıkarmaları ve boş bırakmadıkları yayla evlerine kışın hırsızlara karşı tedbir almak için birlikte hareket etme kararı alan Kabak ve Karca Köyü halkı, yaylada iki bekçi görevlendirdiler. Konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Kış aylarında yaylalarda yaşanan hırsızlık sorunları halkımızın maddi zararlarına neden oluyor. Yaylada bu dönemde kimse kalmadığı için hırsızlar elini kolunu sallayarak evlerimize zarar verebilir düşüncesi ile iki bekçi görevlendirdik. Bekçilerimiz güvenlik amacıyla yaylada kalacaklar. Görevli arkadaşlar yayla güvenliği için tedbirli olacaklar. Bizimde içimiz rahat olacak” dediler.  A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama