URAL Eczanesi
SİBEL AKAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

URAL Eczanesi
Tabaklar Mah.Mahsar Murtazaoğlu Cad Talu Apt.21/A (Fatma Hatun Hastanesi Yanı)
Tel: 0374 217 71 79
SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
Bolu 5 günlük hava tahmini

ÖLDÜRDÜĞÜ ADAMIN ANNESİNİ TESELLİ EDEN SANIK KANSER OLDU

8 Ekim 2019

2016 yılının Şubat ayında Erhan Gümüş’ü öldürüp gömdükten sonra yakalanmadan önce maktulün annesini teselli etmek için cenaze evine giden Ömür Baltaoğlu, “Yaygın Kanser” teşhisi konulması üzerine tahliyesini istedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, 2 Şubat 2016 yılında meydana geldi. Ailesi ile beraber yaşayan Paşaköy Mahallesi’ndeki evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Erhan Gümüş’ün 21 gün sonra cansız bedeni Çakmaklar Çamlığı’ndaki ormanlık alanda toprağa gömülü şekilde bulunmuştu. Olayla ilgili gözaltına alınan Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu, Ömer Şancı daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

3 sanık 5 Mayıs 2017 tarihinde karar duruşması için hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti sanıklara kasten adam öldürme ‘suçundan ağırlaştırılmış müebbet’, ‘hürriyeti tahdit’ suçundan 6'şar yıl hapis cezası ile Gökhan Çakır'a da ayrıca ‘iftira’ suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezası vermişti.

TEKRAR HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Olayın ardından geçen 3 yıldan sonra, 3 sanık tekrar Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, Gümüş’ün sanıkların iddia ettiğinin aksine zehirlenerek değil, yaşanan olayda aldığı darbelere bağlı olarak hayatını kaybettiğine dair raporu okudu.

UTANMADAN ERHAN’IN ANNESİNİ TESELLİ ETMİŞTİ

Cinayetin 2017 yılı 23 Mart tarihindeki duruşmada ise Ömür Baltaoğlu hakkında kan donduran bir gelişme yaşanmıştı. Duruşmada konuşan Erhan Gümüş’ün annesi Güllü Gümüş, Ömür Baltaoğlu’nun cinayetten sonra evine gelip kendisini teselli etmeye çalıştığını söyleyerek, “Oğlum kaybolduktan 1 hafta sonra Ömür Baltaoğlu, eşi ve engelli çocuğunu alıp bizim bahçeye geldi. Bana, ‘Abla üzülme. Erhan terminale gelirse ben hemen tutup onu sana getiririm’ dedi.” ifadelerini kullanmıştı.

“HAPİSHANEDE TEDAVİ OLMA ŞANSIM YOK”

Raporun okunmasının ardından mahkeme heyeti savunmalarını yapmaları için sanıklara söz verdi. Kanser hastası olduğunu ve hastalığın vücudunun tamamına yayıldığını söyleyen Ömür Baltaoğlu, hapishanede tedavi olma şansının olmadığını ifade ederek, “Ankara’da filmim çekildi. Oradaki doktorlar tarafından bana ‘Yaygın Kanser’ teşhisi konuldu. Bütün vücuduma yayılmış hastalık. Hapishanede tedavi olma şansım yok. Tahliyemi talep ederim” dedi.

3 SAYFALIK SAVUNMA VERDİ

Ömür Baltaoğlu’nun ardından konuşan Ömer Şancı ise olayda bir suçunun olmadığını söyleyerek, “Bunların ikisi öldürdü daha sonra da gömdüler. Benim olayla ilgili bir eylemim olmadı. Beraatimi talep ederim” şeklinde kendini savundu.

Ömer Şancı’nın ardından savunmasını yapan Gökhan Çakır da beraatini talep etti.

YAZI BEKLENECEK

Sanıkların savunmalarının ardından savcı, sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti verdiği karar da ise Ömür Baltacıoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili gerekli yazıların gelmesini beklemek için duruşmayı 19 Kasım 2019 tarihine ertelerken, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama