Öldükten sonra raporu geldi

  17 Nisan 2018

    Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'nde yalnız yaşayan 72 yaşında bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 38 yaşındaki evli ve iki çocuklu şahsa...

   

  Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'nde yalnız yaşayan 72 yaşında bir kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 38 yaşındaki evli ve iki çocuklu şahsa 25 yıl hapis cezası verilmişti. Tecavüz mağduru 72 yaşındaki kadın 3 ay önce öldükten sonra mahkemeye, mağdurenin beyanlarının sağlıklı olmadığı gerekçesiyle sanığın hürriyeti tahdit suçunu işlememiş olabileceğine yönelik bozma kararı geldi. Mağdure öldüğü için beyanı alınamazken, sanığın yeniden cezalandırılmasına karar verilecek.

  Haber: Ebru Eyvazoğlu

  Bolu'nun Kıbrıscık İlçesi'nde tecavüze uğradığını iddia eden 72 yaşındaki F.A. mahkeme sonuçlandıktan sonra 25 Ocak 20185 tarihinde hayatını kaybetti. Mahkemeden sonra sanığın avukatı karara itiraz etti ve üst mahkeme mağdurenin 72 yaşında olduğunu, bu yüzden sağlıklı bir beyan alınamadığını, hürriyeti tahdit suçunun işlenmemiş olabileceğini belirten bir rapor gönderdi ve gözden geçirilmesi yönünde kararın bozulmasına karar verdi. Ancak tecavüz mağduru olduğu iddia edilen 72 yaşındaki F.A. 3 ay önce öldüğü için tekrar beyanlarının alınamayacağı ifade edildi.

  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi de kararın yeniden gözden geçirilmesi için sanık avukatına savunma için süre verdi. 3 Mayıs 2018’de yapılacak duruşmada sanık avukatının savunmasının ardından S.T. için yeniden karar verilecek. Sanığın hürriyeti tahdit suçunu işlemediğine karar verilirse cezasından 5 yıl 15 ay düşürülecek.

  OLAYIN GEÇMİŞİ:

  Olay Bolu’nun Kıbrıscık İlçesi’nde meydana geldi. 2016 yılı nisan ayında eşi M.A.’yı kaybeden 72 yaşındaki F.A., tek başına yaşamaya başladı. İddiaya göre eşini kaybettikten 4 ay sonra Temmuz ayında gece 12:00 sıralarında F.A.’nın yalnız yaşadığı evin kapısı kırıldı. İçeri giren şahıs, yaşlı kadından para ve altınlarını istedi. Ancak F.A. altını ve parası olmadığını söyledi. Bunun üzerine kimliği belirsiz şahıs tarafından darp edilen F.A., iki kez de tecavüze uğradı. Alkollü olduğu için hiçbir şey hatırlamadığını, ancak böyle bir suç işlemeyeceğini söyleyen sanık tecavüz suçundan 17 yıl 6 ay, konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 1 yıl 3 ay ve hürriyeti tahdit suçundan da 5 yıl 15 ay olmak üzere toplam 25 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15569710731506