NANELİMON Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

OKULLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

6 Eylül 2019

Toplantıya Bolu Valimiz Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, İl Emniyet Müdür Vekili Tuncay Sancak, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, okul aile birlikleri başkanları ve başkan yardımcıları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda kurum amirleri okulların güvenliklerinin sağlanması konusunda yapılan çalışmaları sunu şeklinde katılımcılara aktardı.

Emniyet Müdür Vekili Tuncay Sancak tarafından yapılan sunumda okullarda öğrencilerin güvenliği noktasında mevcut durumu, geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yapılan ve bu eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmaları aktardı.  Sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ile ilgili olarak bilgiler veren Emniyet Müdür Vekili Sancak, okullarda görev alacak irtibat görevlileri, güvenlik kameraları, internet cafe denetimleri, kötü madde kullanımını engellemeye yönelik çalışmalar, öğrenci, veli ve okul servislerine yönelik verilecek eğitim ve seminerler ile ilgili katılımcılara bir sunum yaptı.

Bir diğer sunumda ise;  İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, 2019-2020 eğitim öğretim yılında sorumluluk alanlarında alınacak güvenlik tedbirleri  ile  geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar, alınan önlemler ve takip edilen konularla ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.

 

Daha sonra bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okulların güvenliğini sağlamak konusunda daha önceki toplantılarda alınmış kararlar, uygulamalar ve yeniden yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Okullardaki kamera sistemleri,  yapılan tadilat ve iyileştirmeler,  bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, okul çevresinde alınacak tedbirler ile ilgili yapılan toplantı ve seminerler ve okul servisleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptığı sunumla katılımcılar bilgilendirdi. Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol ise sunumunda okul sağlığı programında yapılan çalışmalar, Beslenme Dostu Okular sertifikasını almaya hak kazanan okullar, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar vb. konularda katılımcılara bilgiler aktardı.  Elif Erdoğan

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama