ÜNAL Eczanesi
BİZİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÜNAL Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 10 42
BİZİM Eczanesi
Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 217 17 22
Bolu 5 günlük hava tahmini

ÖDÜLLÜ AYVAZ ELEKTROMOBİL TAKIMINDAN ALİŞARLI’YA ZİYARET

15 Eylül 2020

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ayvaz Elektromobil takımı Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı ziyaret ederek, Alişarlı adına yaptırdıkları takım forması hediye etti.

BAİBÜ Makine ve Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin geliştirdikleri Ayvaz Elektromobil, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen TÜBİTAK Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışlarına 3. Kez katılma başarısını gösterdi. Bu yıl 16’cısı düzenlenen yarışlar İstanbul Park Formula 1 pistinde yapıldı.

 

Üniversitemiz öğrencilerinin başarı sembolü haline gelen Ayvaz Elektromobil, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir ilgiyle karşılaştı. Öğrencilerimizin kabiliyetleriyle daha da geliştirilerek; batarya, motor, elektrik ve mekanik aksamlarda tam yerlilikle etkinliklere katılım sağlayan Ayvaz Elektromobil görsel tasarımıyla da öne çıkıyor.

 

REKTÖR ALİŞARLI AYVAZ ELEKTROMOBİL TAKIMINI, SENATO ÜYELERİ ÖNÜNDE TEBRİK ETTİ

Rektör Alişarlı kendisini ziyarete gelen başarılı takımı makamında kabul etti. Ziyarete Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Özyurt, Ayvaz Elektromobil Takım Kaptanı Enes Kalafat, Takım Kaptan Yardımcısı Muhammet Sefa Çalık katıldı. Rektör Alişarlı’ya üzerinde ismi yazılı takım forması hediye edildi. Rektör Alişarlı hediyelerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti. Alişarlı, takım formasını giyerek senato toplantısına katıldı. Gençleri de toplantıya davet etti. Ayvaz Elektromobil Takımı kaptanı Enes Kalafat senatörlere proje, çalışmalar ve yarışma hakkında kısaca bilgiler aktardı. Rektör Alişarlı, takımın başarılarından gurur duyduklarını ve memnuniyetlerini ifade ederek tüm senato üyeleri adına tebrik ve teşekkür etti.

 

AYVAZ ELEKTROMOBİL’A TANITIM VE YAYGINLAŞTIRMA ÖDÜLÜ

Mühendislik Fakültesi’nde bir yıldır süren çalışmaların meyvesini alan Ayvaz Elektromobil, TÜBİTAK Efficiency Challange Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülüne layık görüldü.

 

BAKAN VARANK VE TÜBİTAK BAŞKANI MANDAL, AYVAZ’LA FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Dinamik ve güçlü tasarımı ve yeni rengi ile piste çıkan Ayvaz Elekromobil, Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve izleyicilerin ilgisini çekerek tam not aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker Ayvaz Elektromobil ile fotoğraf çektirdi.

 

AYVAZ ELEKROMOBİL TAKIMI ÜNİVERSİTEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL İÇİN ÇALIŞIYOR

Ayvaz Elektromobil takımı; Enes Kalafat Takım Kaptanı,  Muhammet Sefa Çalık Kaptan Yardımcısı, Berkcan Çiftci Motor-Mekanik Tasarım, Mert Can Aydın Taşıyıcı Sistem, Büşra Ercan Araç Kontrol Sistemi, Hayrettin Haney Batarya Yönetim Sistemi, Mehmet Tetik Batarya Paketlemesi, Oğulcan Fidan Zımparacı, Kadircan Yıldırım Araç Kontrol Sistemi, Doğan Çeviren Tasarım, Bilal Kebapçı Tasarım, Melike Gürman Tasarım, Gizem Kıral Batarya Yönetim Sistemi, Kübranur Kafaoğlu Batarya Yönetim Sistemi, Aslı Kurutaş Batarya Yönetim Sistemi, Hüseyin Öztürk Araç Kontrol Sistemi, Gökan Kesekler Elektrik Tasarımı Kübra Gökmen Araç Kontrol Sistemi, Cihan Gücüoğlu Emekli Kaptan, Ömer Faruk Tuncay Taşıyıcı Sistem, Çağatay Yıldırım Araç Kontrol Sistemi ve akademik danışmanlar Kadir Geliş ve Alaaddin Osman Emiroğlu’ndan oluştu.

 

AYVAZ ELEKTROMOBİL SPONSORLARINA ÜNİVERSİTEMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİZ

Ülkemizin geleceği öğrencilerimizin öğrendikleri teorik bilgileri sahada pratiğe dökme imkânı tanıyan tatlı rekabetlerin yaşandığı TÜBİTAK Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışlarına katılmaları için maddi ve manevi tüm destekçilerine teşekkür ederiz. Sponsor ve destekçiler: Kromsan Isı Sanayi, İzzet Baysal Vakfı, Arı Ford Yedek Parça Servis, One Garaj, Nivova Reklam, Yeni Öztürk Kalıp, Caner Oto, Sem-Mak, Kırlıoğlu Explosive, Galip Bobinaj ve Sem-Mak. Elif Erdoğan

ÖDÜLLÜ AYVAZ ELEKTROMOBİL TAKIMINDAN ALİŞARLI’YA ZİYARET
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama