KIZILTAN Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

O müteahhide hapis çıktı

18 Nisan 2017

Bolu’da bir vatandaş Sağlık Mahallesi’nde bulunan 3+1 daireyi satın aldıktan sonra resmi işlemler için Bolu Belediyesi’ne gidince, kendisine Dodurga Mahallesi’nde bulunan 2+1 dairenin satıldığını öğrendi. Açılan dava sonucunda daireyi satan müteahhit Mahmut K. nitelikli dolandırıcılık suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası ve 100 gün adli para cezası ile cezalandırıldı.

Özel Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Olay Bolu’da meydana geldi. İddiaya göre Abdullah Aşık uzun yıllar birikim yaptıktan sonra parasıyla bir daire satın almaya karar verdi. Oğlu Tuncay Aşık’ın işyerinden arkadaşı olan Metin Ö. kendilerine bu konuda yardımcı olabileceği söylemesi üzerine Metin Ö.’nün kayınpederi Mahmut K.’nın Sağlık Mahallesi’nde bulunan 3+1 dairesine talipli oldular. Daireyi görüp beğenen Aşık Ailesi, 150 bin lira denilince fiyatı çok bularak daireyi almayı ertelediler. Aradan 6 ay geçince Abdullah Aşık dairenin henüz satılmadığını öğrenip, Mahmut K.’yı arayarak daireyi almak istediğini söyledi. Bunun üzerine alıcı ve satıcı bir kahvehanede buluşarak anlaştılar.

Ertesi gün tapuda daireyi alan Abdullah Aşık resmi işlemler için Bolu Belediyesi’ne gidince kapı numaralarının değişik olmasından şüphelendi ve Belediyede dairenin Sağlık Mahallesi Eylül Apartmanında değil Dodurga Mahallesi’nde bir daire olduğunu öğrendi. Hemen daireyi aldığı müteahhidi arayan Abdullah Aşık, müteahhidin de kendisini bir buçuk ay boyunca yanlışlık olduğunu öne sürerek oyaladığını, dolandırıldığını anlayınca şikayetçi olduğunu belirtti.

Bolu Ağır ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonunda Metin Ö.’nün beraatine karar verilirken, Mahmut K.’nın nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılmasına karar verilerek 2 yıl 6 ay hapis ve 100 gün adli para cezasına çarptırıldı. 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama