Bolu 5 günlük hava tahmini

O DÜKKANLAR YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR

10 Ekim 2018

Yüzde 14 ile 17 buçuk arası indirim yapıldı

Bolu Belediyesi mülkiyetinde bulunan ve ilk satışa çıktığında talep olmadığı için tekrarlanacak olan ihale ile usulü verilecek 5 dükkana yüzde 14 ile 17 buçuk arası indirim yapıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz Eylül ayında yeni yapılan Belediye Hizmet binası bloklarında bulunan dükkanlar kapalı ihale usulü ile satışa çıkmıştı. Satılığa çıkan dükkanların metrekaresi 95,30 ile 235 metrekare fiyatları ise 501 bin TL ile 3 milyon 915 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Dükkanlara talep olmaması nedeni ile ihale iptal edilmişti.

Bolu Belediyesi ikinci kez ihaleye çıkacak 5 dükkanın fiyatlarında indirime gitti. Yeni belediye binasının satışa çıkacak 5 dükkanında yapılan yüzde 14 ile 17 buçuk arası indirim gerçekleşirken, fiyatlandırma 425 bin TL ile 3 milyon 330 bin TL arasında olacak. İhale yine kapalı teklif usulünde Bolu Belediyesi İhale Salonu’nda saat 14.00’ten itibaren başlayacak. İhale için taşınmaz mal satış şartnamesi ise 250 TL olarak belirlendi.

KATILACAK OLANLARA GEÇİCİ TEMİNAT KURALU

İhaleye katılacak kişiler ise dükkan bedelinin yüzde 3’ü bedelinde peşinat ödeyecek. Dükkanların peşinat bedelleri 13 bin TL ile 99 bin TL arasında değişiklik gösterirken, katılımcıların ihaleye girecekleri her dükkan için belirlenmiş yüzde 3’lük geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor.

6 MİLYON 885 BİN TL KAZANDIRACAK

Gerçekleşecek olan 5 dükkanın satış ihalesi katılımcı olması dahilinde Bolu Belediyesi’ne ciddi bir gelir sağlayacak. Her dükkan için bir kişi veya firmanın ihaleye satış bedeli üzerinden ihaleye gitmesi dahilinde Bolu Belediyesi kasasına 6 milyon 885 bin TL koyacak. Dükkanlara talebin artması durumunda ise kasaya girecek olan parada aynı ölçüde artış gösterecek.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama