MÜSİAD İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

  13 Mart 2018

  MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Ankara Şubesi ev sahipliğinde ‘Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü’ ana başlıklı Türkiye İstişare toplantısı düzenlendi.

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantıda yerli ve milli üretim konusu üzerinde duruldu. "Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü" ana başlıklı toplantıya, AK Parti Bolu Milletvekili ve TBMM Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ali Ercoşkun, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Mücahit Civriz, TBMM Bilgi İşlem Başkanı Yavuz Emir Beyribey, MOBİLSİAD – BİED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin'in yanı sıra MÜSİAD Şube Başkanları ve çok sayıda üst düzey bürokrat ile sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

   

  Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, yerli ve milli üretimin önemine vurgu yaparak, "Ülkemizde başlatılan Yerli ve Milli Üretim Hamlesi ile dışa olan teknoloji bağımlılığımızı sıfıra indirmek ve tamamen kendi kaynaklarımız ile ihtiyacımız olan tüm teknolojileri geliştirmek hepimizin amacı olmalıdır. Hedefimiz; bilgiyi, teknolojiyi tüketen ve ithal eden değil, bilgiyi üreten ve ihraç eden bir ülke olmalıdır. Tüketen bir toplumun geleceği de ekonomisi de ipotek altındadır" dedi.

  ‘Kamunun sahip çıkmadığı gelişim aşamasındaki bir ürünün dünya markası haline gelmesi oldukça zordur’ açıklamasında bulunan AK Parti Bolu Milletvekili ve TBMM Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ali Ercoşkun, "Kamunun sahip çıkmadığı gelişim aşamasındaki bir ürünün dünya markası haline gelmesi oldukça zordur. Dünya devi şirketlerin her birinin tarihi arka planlarında kendi kamularının – hükümetleri – en büyük destekleyicileri olduklarını görürüz. Kamu alım bütçelerinde belli bir yüzde miktarında yıl içerisinde alınacak teknoloji ürünlerine yerli ve milli olma zorunluluğu konmalıdır" dedi. BMA

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15798020362854