GÜNSEL Eczanesi
PINAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜNSEL Eczanesi
Tabaklar Mh. İzzet Baysal Cad.No:15/B (Cadde AVM Yanı)
Tel: 0374 217 05 63
PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
Bolu 5 günlük hava tahmini

MUDURNU’NUN ŞATOLARI KLİP SETİ OLDU

14 Kasım 2019

Mudurnu’da yapılan ve büyük tepki toplayan 'şato tipi' Burj Al Babas projesi ile ilgili belirsizlik sürerken inşaat sahası klip seti oldu.

Özgün sivil mimarisiyle bilinen Mudurnu’da yapılan ve büyük tepki toplayan ‘şato tipi’ Burj Al Babas projesi ile ilgili belirsizlik sürerken inşaat sahası klip seti oldu. Meduza, Becky Hill, Goodboys, Lose Control şarkısı için kliplerini bu mekanda çekti. İnşaatı sırasında ormanlık alana hafriyatı dökülen ve birçok ağaç kesilen proje ve yöneticileri hakkında Mudurnu Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

 

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yalnızca Arap müşterilere satış yapılması için tasarlandığı belirtilen Al Babas inşaat alanının hayalet kent görüntüsü dikkati çekiyor. Geçtiğimiz yıl ocak ayında İstanbul Ticaret Mahkemesi İflas Müdürlüğü’nden alınan izinle inşaat ve satış faaliyetlerinin yeniden başladığı duyurulmuş fakat yeni bir gelişme olmamıştı.

 

2013 yılında projesine başlanan ve 2014 yılında da inşaat çalışmaları başlanan 732 villa, AVM, otel ve 2 kongre merkezinin yer aldığı proje kapsamında, şato tipindeki villalar Katar, Bahreyn, Kuveyt, Dubai ve Suudi Arabistan’daki müşterilere satıldığı da iddialar arasındaydı. Arap müşterilerin taksitleri zamanında ödememesi ve şirketin ekonomik planlamada yaşadığı sorunlar nedeniyle Burj Al Babas adlı projenin sahibi Sarot Termal Grup, önceki yıl Haziran ayında konkordato için başvurdu.

 

Mahkeme, şirkete 3 ay süre verdi. Sürenin dolmasıyla İstanbul 3’üncü Ticaret Mahkemesi, Eylül ayında Sarot Grup çatısı altındaki 3 şirket hakkında iflas kararı verdi. Şato tipi mimarisiyle tepkilere neden olan, ilçenin mimari ve tarihi dokusuna uymaması nedeniyle bölge sakinlerinin de tepki gösterdiği proje durmuş oldu. İflas kararı verilen şirket İstanbul Ticaret Mahkemesi İflas Müdürlüğüne, inşaat ve satış faaliyetlerinin devam etmesi konusunda başvuruda bulundu. KRONOS

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama