Minik öğrencilerden İtfaiyeye ziyaret

  11 Mart 2018

  Minik öğrencilere yangın eğitimi

  Gerede belediyesi İtfaiye Müdürlüğü geleceğin ışığı olan minik öğrencileri ağırladı. Geçtiğimiz günlerde Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nü ziyaret eden öğrenciler, yangına müdahale konusunda bilgilendirildi.

  Haber: BMA

  Gerede M. H. Çevikoğlu İlkokulu anasınıfının minik öğrencileri Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne ait hizmet binasını ziyaret etti. İtfaiye Müdürlüğü personeli eşliğinde binayı gezen minik öğrencilere, İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın, kurtarma ve ilkyardım konularında bilgi verildi. İtfaiye araçlarının tanınması konusunda da bilgi verilen öğrencilere, trafik kazalarında kurtarma çalışmaları, yangından korunma yöntemleri, yangınlara müdahalenin nasıl yapılması gerektiği anlatıldı.

  İtfaiye çalışanlarının gösterdiği ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını ifade eden Okul yöneticileri öğrencilerinin çok şanslı olduğunu belirterek, “Araştırma yapma, problem çözme, olayı yerinde inceleme, yaşama, gözlem yapma ve doğrudan öğrenme gereksinimlerini karşılama amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamda da bu hafta çocuklarımızı ev kazaları ve yangınlara karşı bilinçlendirme amacıyla bu işin uzmanı ve bu işi meslek olarak yapan itfaiyeci ağabeyleri, amcaları ile buluşturduk. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza, minik bir eğitim verdiler" ifadelerini kullandı.

  Belediye Başkanı Mustafa Allar ise yaptığı açıklamada, “Tüm öğrencilerimize bizleri ziyaret ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerde ilerde Vatanımıza, Milletimize faydalı birer birey olarak görev alacaksınız. Belki de içinizden bazılarınız itfaiyeci olacak. İtfaiye Personelimiz yedi gün yirmi dört saat nöbet sistemi ile çalışmakta. Olası bir yangın durumunda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için acil müdahaleler de bulunuyorlar ve bunun içinde sürekli olarak hazır olmak zorundalar. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.71764898300171