MİNİK ELLERİ İLE YÜREKLERİ ISITTILAR

  9 Ocak 2019

  Köroğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından sokak hayvanları için kedi ve kuş yuvaları yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Biriminin ‘Canlıları Seviyorum Projesi’ desteği ile yapılan kedi ve kuş evleri BOLHAYKO (Bolu Hayvanları Koruma Derneği ) ile birlikte hayvanseverlere dağıtıldı.

  Yaklaşık yüz kadar olan kulübeler tamamen geri dönüşüm malzemelerinden imal edildi. Atık ahşaplar, atık malzemeler ile yapılan kulübelere öğrenciler kendi isimlerini verdi. Öğrenciler yaptıkları çalışma ile çok mutlu olduklarını ifade ederken okul müdürü Şerafettin Tarım, “Biz Köroğlu İlköğretim Okulu olarak geri dönüşüm malzemelerini çevremizdeki atıkları değerlendirerek sokak hayvanlarına sıcak bir yuva olmak amacıyla bir çalışma yaptık. İnşallah Türkiye genelindeki bu projede bizim de katkımız olursa kendimizi mutlu hissedeceğiz” dedi.

  Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE personeli Ferda Kök ise, “Öğrencilerde hayvan sevgisini yerleştirmek ve bu bilinçle yetişmelerini sağlamak amacıyla geri dönüşüm malzemelerini de kullanarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yapıldı. Kuş evleri ve kedi evleri yapıldı bunları da gerekli yerlere bıraktık” dedi.

  Projede emeği geçen öğretmenler, Sibel Dalman, Sezen Saldıroğlu, Aysun Sözkesen, Dilek Coşkun,

  Esengül Acar, Hakan Hoşgör ve müdür yardımcısı Bilal Bahşi ile birlikte öğrenciler tarafından BOLHAYKO (Bolu Hayvanları Koruma Derneği) başkanı, yönetimi ve hayvan severlere kedi ve kuş yuvaları dağıtıldı. Erol DEĞİRMENCİ

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15451693534851