ELMAS Eczanesi
DEFNE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
DEFNE Eczanesi
Beşkavaklar mh Necdet Gören Cd Yardemir Konutları N:18 A/B Blok13/B(Şehit Yüzbaşı Burak Bilen Sağlık Ocağı Çaprazı)
Tel: 0374 270 52 10
Bolu 5 günlük hava tahmini

“MİLLİ YAS İLAN ETMEK İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ?”

18 Şubat 2021

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan belirsizliğin nedenini sordu. Örnekbaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çağrısını tekrarlayarak “Milli yas ilan etmek için neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Haber: BMA

 

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş yaptığı açıklamada, Irak'ın kuzeyi Gara'da 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaşanan tartışmaların anlamsızlığına dikkat çekti. Ülkenin ocağına ateş düşüren haberin ardından neden milli yas ilan edilmediğini sordu. Örnekbaş şu değerlendirmeleri yaptı:

 

“ANLAŞILIR DEĞİLDİR”

“Lanet terör örgütü PKK ocağımıza ateş düşürmüştür. Gara’da 13 vatandaşımız bu hain el tarafından şehit edilmiştir. Bugüne kadar, yaptığı operasyonları başarıyla yürüten, bu konuda dünyaya örnek olan kahraman askerlerimizin, neden böyle bir sonuçla karşılaşmıştır. Bu durumun sebebini öğrenmek istiyoruz. Devletin zirvesi, bu ülkenin kahraman evlatları için 'esir' kelimesini kullanmıştır. Bu durum anlaşılır değildir. Terörle mücadele eden bir ülkeyi yöneten anlayışın sahip olduğu dil ve tavır doğru değildir.

 

“NEYİN HESABINI YAPIYORSUNUZ?”

Milletimizin canı yanarken Genel Başkanımız Sayın Meral Akşner’in sorduğu soruyu yeninden tekrar etmek istiyoruz. Milli bir meselede, milli bir acıda, milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsunuz? Rengini, şehitlerimizin, o kahramanlarımızın kanından alan ay yıldızlı bayrağımızı, yarıya indirmemekle, neyin hesabını yapıyorsunuz?”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama