SAĞLIK Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SAĞLIK Eczanesi
İzzet Baysal Mah Çakmaklar Cad HacıAhmet ÇatladıoğluApt.No:40/A
Tel: 0374 217 88 77
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

MİLLET BAHÇESİ’NİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİ

30 Eylül 2020

Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde, Türk Dünyası’nın merkez noktalarından biri haline gelmesi planı ile yaptırılan Köroğlu Park’nın bulunduğu alana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından içerisinde millet kıraathanesinin de yer alacağı Bolu Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediyesinin Alpagut Mahallesi'nde yapımına 2017 yılında başladığı ve 90 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan ve yıllardır atıl durumda duran Köroğlu Park’ın bulunduğu alana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Millet Bahçesi projesi ihalesi yapıldı. 29 Eylül 2020, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında millet bahçesine ait sosyal donatılar da yer alıyor. İhalenin gerçekleşmesi ile birlikte Millet Bahçesi için çalışmaların en kısa zamanda başlaması bekleniyor.

Bitki ve peyzajı ile Bolu da yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı meyve ağaçları, şifalı bitkileriyle, yeşiliyle, millet kıraathanesiyle, bisiklet ve koşu yollarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

 

Çocuk oyun alanlarının, spor sahalarının, seyir alanlarının, gezinti yollarının ve yöreye özgü ürünlerin bulunduğu pazar yeri ile vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde, tema bahçeleri, çiçekli bitkiler ile daha çok yeşille buluşacak vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.


Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama