BOLU Eczanesi
DOĞAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
DOĞAL Eczanesi
YasamKent Mah.Kalc Konutlar s Merkez 28.Blok Z­9
Tel: 0374 275 27 25
Bolu 5 günlük hava tahmini

MHP KUZFINDIK KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

21 Kasım 2020

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı Kuzfındık Köyü’nde geçtiğimiz ayda meydana gelen yangında olumsuz etkilenen vatandaşlar için gıda kolileri hazırlayarak ziyarette bulundu. MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran’ın ziyaret sonrasından yaptığı açıklamada, “Kuzfındık Köyü yangın felaketi sonrasında yaralarının sarılması için el birliği ile destek vermeye devam ediyoruz. AFAD yetkililerinin köylüler ile yaptığı toplantıya katılarak yangın felaketi ile her şeyini kaybeden vatandaşlarımız ile sohbet ettik” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı Kuzfındık Köyü’nde geçtiğimiz ayda meydana gelen yangında olumsuz etkilenen vatandaşlar için gıda kolileri hazırlayarak ziyarette bulundu. MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran’ın ziyaret sonrasından bir açıklama yayınladı. Başaran yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“Kuzfındık Köyü yangın felaketi sonrasında yaralarının sarılması için el birliği ile destek vermeye devam ediyoruz. AFAD yetkililerinin köylüler ile yaptığı toplantıya katılarak yangın felaketi ile her şeyini kaybeden vatandaşlarımız ile sohbet ettik. Devletimiz tüm imkanları ile görevini yapıyor. MHP olarak bizde, afeti yaşayan köylülerimizi yalnız bırakmıyoruz. AFAD Müdürlerimiz ve yetkilileri bu konuda oldukça tecrübeli, afetzedelerin devlet desteğini alabilmeleri ve sorunların kanunlar çerçevesinde çözüme kavuşturulmasında özverili bir çalışma yapıyorlar.”

 

“2 YIL ÖDEMESİZ, 20 YILDA GERİ ÖDEMELİ KREDİ VERİLECEK”

“Bildiğiniz gibi Kuzfındık köyünde büyük bir yangınla 16 ev ve ahır yandı ve kullanılamaz hale geldi. Bu ölçü ile Kuzfındık köyü afet bölgesi ilan edildi. Devletimiz yangında zarar gören hak sahibi vatandaşımıza evlerini ve ahırlarını inşa edebilmesi için Kredi kullandıracak. 2 yılı ödemesiz, toplam 20 yılda geri ödemeli kredi verilecek, krediler ev inşası için 120 bin, ahırların inşası için ise 40 bin TL olacak. Yeni yılda bu rakamlarda artış da olabilir. Tek katlı ve çift katlı ev projeleri sunulacak, ya da hak sahibi evini kendisi de yaptırabilecek.”

 

“KÖYLÜNÜN EKONOMİSİ İÇİN AHIRLAR ÇOK ÖNEMLİ”

“Köylünün ekonomisi için ahırlar çok önemli. Ancak ahırların yeniden yapılmasında yerleşim alanı ile ilgili sorunlar var. Eskiden birbirine bitişik nizam ile yapılan köy yerleşkesi, yeniden inşa edilince imar kurallarına göre yapılacak. Bu nedenle yoldan ve yan komşudan geri çekme paylarından sonra sadece ev yapacak kadar yerleri kalacak köylüler var. Yani bazı köylülerimizin bahçesine ahır sığdırması zor gözüküyor. Bu köylülerimize ahır yeri için, köy arazilerinden ya da hazineden alan tahsisine ihtiyaç olacak. Bu konu çok hızlı çözülmesi köylümüz için önem arz ediyor.”

 

“GIDA KOLİLERİ HAZIRLIYORUZ”

“AFAD tarafından, geçici barınma için konteynırlar yerleştirildi. Bu kışı korunaklı geçirebilmeleri için tedbirler alınmaya çalışıyor. Biz de MHP olarak teşkilatlarımızla gıda kolisi hazırlıyoruz. Merkez ilçe teşkilatımız bu konuda duyarlı davranarak gıda kolilerinin hazırlanmasında öncülük yapıyor.”

MHP KUZFINDIK KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama