SEVİM Eczanesi
KURUKAHVECİ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
Bolu 5 günlük hava tahmini

'MEVLİDİ NEBİ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI' DÜZENLENİYOR

7 Nisan 2021

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlenecek. Her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenciye bir cumhuriyet altını ödül olarak verilecek.

Yarışma 22 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00’da çevrimiçi olarak yarisma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecek. Başvuru yapmak isteyen kişiler, yarisma.diyanet.gov.tr adresinden bireysel olarak internet yoluyla yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya ilişkin tüm duyurular bu site üzerinden gerçekleştirilecek.

 

Yarışmacıların sorumlu olacakları konu ise Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan “Hadislerle O’nu Anlamak” isimli eser olacak. http://yayinsatis.diyanet.gov.tr/ adresinden yahut satış bürolarından söz konusu eseri temin edebilecek.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 19 MAYIS

Başvurular ise 05 Nisan 2021 tarihinde başlayacak, 19 Mayıs 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar devam edecek. Yarışmaya, örgün veya açık öğretime devam eden üniversite öğrencileri katılabilecek olup 1 Ocak 1993-1 Ocak 2004 arasında doğan üniversite öğrencileri başvuru yapabilecek. T.C. vatandaşı olmayan yabancı öğrenciler yarışmaya başvuramayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kadrolu ve sözleşmeli personeli yarışmaya katılamayacak.

 

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları hususunda kendi beyanları esas alınacak olup yarışmayı kazandıkları takdirde bilgilerini ibraz etmeleri istenecek.

 

KAZANAN KİŞİYE CUMHURİYET ALTINI VERİLECEK

Yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenciye Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Başkanlık tarafından bir cumhuriyet altını ödül olarak verilecek. Ayrıca müftülükler imkânları nispetinde dereceye giren diğer öğrencileri ödüllendirebilecek.Ayrıca 2019 ve 2020 yıllarında yapılan “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması”na katılarak ödül alan öğrenciler birinci oldukları takdirde bir sonraki yarışmacı ödüle hak kazanmış sayılacak.

 

SONUÇLAR “YARIŞMA SONUÇLARI” SAYFASINDAN ÖĞRENİLECEK

Yarışma sonuçları yarisma.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecek. Aynı adresten katılımcılar doğru-yanlış yaptıkları soruları görebilecek. Her yarışmacı yarisma.diyanet.gov.tr adresine bırakılan linkten T.C. kimlik numarasını girmek suretiyle yalnızca kendisine ait Türkiye Geneli Puanı ve Sıralaması, Bölge Puanı ve Sıralaması, İl Puanı ve Sıralaması, Okul Puanı ve Sıralaması, doğru işaretlediği soru sayısı, yanlış işaretlediği soru sayısı ve boş bıraktığı soru sayısı bulunan yarışma sonuçları sayfasına ulaşarak yarışma sonucunu öğrenebilecek.

 

SORUMLULUK VE TEDBİR YARIŞMACIYA AİT

Elektrik kesintisi vb. sebeplerden kaynaklı internet kopmaları ya da farklı şekilde sınavdan geçici kopmalar yaşanması durumunda süre devam edecek. Herhangi bir sebepten dolayı yarışma sayfasından çıkıldığı takdirde yarışma süresi devam edeceğinden dolayı sorumluluk ve gerekli tedbirleri almak yarışmacıya ait olacak.

 

Yarışma sırasında yeni sekme açıldığı takdirde yarışma sonlandırılacak.

 

Yarışma süresi 80 dakika olacak ve yarışma 80 sorudan oluşup her bir soru 1.25 puan değerinde uygulanacak.

 

Sorularından birinin veya birden fazlasının sonradan komisyon kararı ile iptali durumunda her bir adaya eşit olarak fazladan 1.25 puan verilecek.

 

Yanlış cevaplar dikkate alınmadan sadece doğru cevaplar üzerinden puanlama yapılacak. Yarışma sonunda “bitir” butonuna basmak suretiyle yarışmadan çıkanlar toplam yarışma süresi bitmeden çıkmış olsalar dahi kalan süreyi kullanmak için tekrar yarışma sayfasına giremeyecek.

 

Dereceye girenlerin tespitinde erkek ve kız öğrenciler ayrı kategorilerde değerlendirilecek.

 

Eşitlik halinde, yaşı büyük olanlara öncelik verilecek. Yaşta da eşitlik olması halinde öğrenciler il müftülüğüne davet edilip çekilecek kura ile birinci tespit edilecek.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama