KIZILTAN Eczanesi
HÜLYA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HÜLYA Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)
Tel: 0374 217 64 24
Bolu 5 günlük hava tahmini

METİN; “TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

18 Nisan 2017

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 16 Nisan’da yapılan referandumun ardından, Köroğlu TV ekranlarında canlı yayınlanan Referandum Özel programının konuğu oldu. Programda, Umut Dura’nın sorularını cevaplayan Fatih Metin, yeni sistemin Türkiye’nin gelişimine ve değişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Referandum sonuçlarının belli olmasından kısa bir süre sonra, Köroğlu TV ekranlarında canlı yayında izleyicisi ile bir araya gelen Referandum Özel programının konuğu olan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, seçim sürecinden, yeni sistemin getireceği reformlara kadar birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bu sonuçların Türkiye’nin önümüzdeki dönemde yönetimsel alanda büyük bir değişimin kararı olduğunu söyleyen Fatih Metin şöyle konuştu; “Bu anlamda çok önemlidir. Demokrasilerde netice itibariyle 50’yi geçen hangi oranda olursa olsun o neticeyi belirliyor. Anlam itibariyle bugün önemli olan neticedir. Bu netice önümüzdeki dönemde Türkiye’nin gelişimine değişimine, ilerlemesine çok büyük katkı sağlayacaktır. Vatandaşlarımız inşallah önümüzdeki dönemde bizzat yaşayacaklar. Korku üzerine yürütülen kampanyadan etkilenip hayır veren vatandaşlarımız önümüzdeki dönemde o korkularının yalan olduğunu görecek. Allah’ın izniyle Türkiye’nin gelişimini ve değişimini de ne kadar hızlı bir şekilde gerçekleştiğini vatandaşımız hissedecek. İnşallah bu kararın memnuniyeti ileriki dönemde inşallah artan bir oy oranı ile yansıyacaktır.”

 

“VATANDAŞLARIMIZ HER GÜN DAHA İLERİ GİDEN BİR TÜRKİYE’DE YAŞAYACAKLAR”

Bu yapısal reformla beraber önümüzdeki Türkiye’nin daha huzurlu, geleceğe güvenle bakan bir ülke haline geleceğini söyleyen Fatih Metin, “Kolay bir seçim olmadı, zor bir seçim oldu. Netice itibariyle, köprü, yol, hastane, okul ve tünel vs. diğer hizmetleri anlatırken, ki bunlar somut şeylerdir. Ama bir ülkenin hükümet sistemi ile alakalı bir takım mevzuatla ilgili bir takım şüpheler, yalanlar üzerine kurulmuş bir algı yönetimiyle mücadele etmek kolay olmadı. Biz 55 gün boyunca devamlı, yalan üzerine oluşturulan gerçek dışı beyanlar üzerine oluşturulan bir propagandayı bertaraf etmek ve sistemi anlatmakla uğraştık. Dolayısıyla şu an itibariyle evet hayır ortadan kalkmıştır. Bir karar verilmiştir. 80 milyon bir ve beraber olarak, birlikte Türkiye olarak bundan sonra yolumuzda bu mevcut anayasa değişikliğindeki hükümet sistemimizle yola devam edeceğiz. Çok önemli bir reformdur. Çok önemli bir yapısal değişimdir. Vatandaşlarımıza şunu ifade edeyim, hiç merak etmesinler, bundan sonra her gün daha ileri giden bir Türkiye’de yaşayacaklar, refah seviyelerinin ne kadar hızlı arttığını bu mevcut yeni sistemin uygulanması ile göreceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 15 yıldır bize inanmaya, güvenmeye devam ediyor milletimiz, Bolu halkımız. Dolayısıyla biz bugüne kadar milletvekili arkadaşlarımla beraber, teşkilatımızla beraber, Ak Parti kadroları Bolu’da da Türkiye’de de alnımız Allah’a çok şükür açık, başımız dik, vatandaşlarımızın karşısına hizmetlerimizle çıktık. Bundan sonra da böyle olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah, önümüzdeki dönemde bu yapısal reformla beraber ülkemiz daha huzurlu, geleceğe daha güvenle bakacak. 15 yıldır bunu milletimizin sayesinde oluşturduk. Bu 15 yıllık güven ve istikrarın temelinde yapısal reformlar vardı. Bunların hiçbiri kolay olmadı. Biz mevcut sistemle, zorluklarla bu yapısal reformları yaptık. Her alanda, sosyal güvence alanında, sosyal alanlarda, vergide, sistemin bir çok alanında yapısal reformlar yaptık. Bu yapısal reformlardan sonra asıl yapılması gereken reformu da bugün itibariyle vatandaşımız onaylamış oldu. İnşallah biz de en kısa zamanda bu mevcut sistem üzerinden hizmetimize devam edeceğiz. Cenabı Allah vatandaşlarımıza hayırlı hizmetlere vesile etsin” diye konuştu.

 

“ERKEN SEÇİM TBMM’NİN TAKDİRİ”

Oylanan sistemin 2019’da yürürlüğe gireceğini, ancak, erken seçim kararı alınması durumunda daha erken de uygulanmaya başlanacağına dikkat çeken Fatih Metin, “Anayasamızda zaten belli, 2019 itibariyle yürürlüğe gireceği yazılmış durumda. Mevcut sistemle erken seçim kararı alınması halinde geçilecek. Eğer bu dönem içinde TBMM erken seçim kararı almaz ise, 2019’da bu sistem yürürlüğe girecek. Tabi ki, bu hükümet sisteminin yapısal reformdan bahsediyoruz. Bunun hazırlığı lazım. Ben de en azından 6 ay 1 sene bununla ilişkin mevzuatlar ortaya konulacaktır. Ben Türkiye’deki siyasi istikrarın bozulmaması noktasında bir erken seçim görmüyorum. 2019’da bu sistemin işlemeye başlayacağını düşünüyorum. Ama takdir TBMM’nindir. Mevcut sistemin kurulması için bir erken seçim kararı alırsa bu sistem başlamış olacak. İster yarın ister 2019’da, başladıktan sonra bu ülkedeki refahın nasıl arttığını vatandaşımız bizzat görecek. Bu da inşallah yine bize nasip olacak. Bizim arzumuz ümidimiz de inşallah milletimize bu sistem üzerinden daha hızlı bir büyüme yakalamasına imkan sağlayacak hizmetleri sunmak” dedi.  

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama