SOYSAL Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

Meclisten oy çokluğu ile geçti…

10 Temmuz 2019

ALKOLLÜ MEKANLAR HAKKINDA FLAŞ GELİŞME

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2’nci Toplantısı’nda, İmar Komisyonu’ndan gelen rapor doğrultusunda sadece Büyüksu Deresi bölgesine verilen alkol ruhsatına izin verilmesinin iptali oy çokluğu ile kabul edildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konu hakkında herkesten daha hassas olduğunu, Valilik ve Emniyet Müdürlüğü’nden aldıkları görüş doğrultusunda yeni bölgeye karar vereceklerini ve Ağustos ayı meclisinde sunacaklarını söyledi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2’nci Toplantısı, meclis salonunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde gerçekleşti. Yapılan toplantıda ilk oturumda komisyona sevk edilen maddeler meclis üyelerinin oylarına sunularak karara bağlandı.

Yapılan toplantıya alkollü eğlence mekanları hakkındaki madde damgasını vurdu. İmar Komisyonu’nda Ak Partili Üyelerin şer koyduğu maddeye göre Büyüksu Deresi bölgesinde açılmasına izin verilen alkollü eğlence mekanları için verilen iznin buradan kaldırılması meclis üyelerinin oylamasına sunuldu.

BALABAN İTİRAZ ETTİ

Maddeyi duyar duymaz itirazı olduğunu söyleyen Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban kürsüye geldi. Balaban yaptığı konuşmada bu konunun çok önemli ve hassas olduğunu, bu maddenin İmar Komisyonu’ndan değil gündem maddesi olarak gelmesini istedi. Öte yandan yeni bölgelerin belirlendikten sonra bu maddenin oylanmasını doğru olacağını söyledi. Balaban maddenin geri çekilmesini de talep etti.

“BU KONUDA SİZDEN DAHA HASSASIM”

Balaban’ın sözlerinden sonra konuşan Başkan Özcan ise bu konuda herkesten daha hassas olduğunu ve bu çalışma için Emniyet Müdürlüğü ile Valilik’ten görüş aldıktan sonra çalışma gerçekleştirileceğini ifade ederek, “Bu karar aldığından beri söylüyoruz. Bir şehrin bir bölgesine içkili eğlence mekanı olarak tahsis edilmesi orayı batakhaneye çevirir. Yeni bir karar alınıncaya kadar tarafımdan imzalandığı için herhangi bir ruhsat verilmeyecek. O yüzden bunları dinleyip kalksaydınız iyi olurdu. Canı isteyen alkollü mekan açacak algısı son derece yanlış. Yönetmelik var zaten. Sen bu kararı alsan da almasan da bu yönetmelik uygulanmak zorunda. Camilere, okullara bir mesafesi olması lazım. Biz şu anda hiçbir yer alkollü iş yeri için yer vermedik. Başvurular var. Hatta ruhsat devrine de izin vermedik. Bu konuyu, biz Bolu’yu alkol cenneti yapacağız gibi algılatmayın. Bunların hepsi konuşuldu geçmişte. Ama bu şehirde turizm gelişecek diyorsak elbette her gelen turistin ihtiyacına cevap verecek mekanlarda olması lazım. Bu işler dayatma ile olmaz. Kimse kimseye alkolü teşvik edemeyeceği gibi kimin ne içtiğine de karışmak doğru değil. Vatandaş suç işlediği takdirde güvenlik güçlerine hesap verir. Şu konuyu da özellikle belirtmek istiyorum kimse canının istediği yere bir şey açmayacak. Valilik ve emniyetten görüş alacağız. Belli bölgeleri belirlemek yetmez, canı isteyen canının istediği gibi alkol ruhsatı alamasın diye encümene de yetki vereceğiz. Bu kararı bu şekilde alma düşüncesindeyim. Şu bölge benim hakkım ben buraya alacağım diyen herkese de bu ruhsatı vermekten yana da değilim. Dolayısı ile bu karar niye alınmış biliyoruz. Kararın iptal olduğu bölgede bir şey açmak mümkün değil. Toplumda alkolün yayılmasına bende karşıyım. Bu konuda sizden daha hassasım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından madde meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri madde için muhalif oy kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama