SEVİM Eczanesi
KURUKAHVECİ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
Bolu 5 günlük hava tahmini

MECLİSTE 8 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

7 Nisan 2021

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda, 6 madde görüşülerek karara bağlandı, meclis sunulan 2 önerge ise görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşen oturumu, İl Genel Meclisi 1’nci Başkanvekili Üzeyir Ercivan başkanlığında yapıldı. Toplantıda il gündem maddesi; merkez ilçe, kürkçüler mahallesinde bulunan Güzel Sanatlar Lisesine 1990’lı yıllarda bolu valiliği katkılarıyla getirilen ve 1993 yılından itibaren Bolu Güzel Sanatlar Lisesinde mevcut olan içme suyu olarak kullanılan Olukupınar mevkiindeki bulunan Q=0,30 lt’sn. debilik kaynak suyunun Q=0,20 lt/sn’lik debilik kısmının içme ve kullanma suyu olarak tahsisinin yapılması talebi görüşüldü ve meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin ikinci maddesi gereği, mülkiyeti il özel idaresine ait merkez ilçe, Çıkınlar Mahallesi’nde bulunan tapunun 2672 ada, 1 parsel nosunda kayıtlı 1963,00 metrekarelik üzerinde emine ana anaokulu bulunan taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Genel Müdürlüğüne tahsisinin yapılması talebi görüşülerek Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

 

Toplantıda üçüncü gündem maddesi gereği, Mülkiyeti İl Özel İdaresine Ait Merkez İlçe, İhsaniye Mahallesinde bulunan tapunun 788 ada, 624 parsel nosunda kayıtlı 3663,00 metrekarelik üzerinde Milli Egemenlik İlkokulu ve ortaokulu ile Göynük İlçesi Yenice Mahallesinde bulunan tapunun 24 ada 7 parsel nosunda kayıtlı 2405,10 metrekarelik üzerinde Milli Egemenlik Ortaokulunun bulunduğu taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Ve Emlak Dairesi Genel Müdürlüğüne tahsisinin yapılması talebi görüşülmek üzere meclis üyelerinin oy birliği ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonun havale edildi.

 

gündem maddesince, il özel idaresinin 2021 yılı 2. Kat asfalt programının yapılması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonundan gelen rapor görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının son gündem maddesi göynük ilçesi Değirmenözü köyüne içme ve kullanma suyu olarak Ekizce membaının Q=0,602 lt/sn.’lik kısmının tahsisinin yapılması talebi çevre ve sağlık komisyonuna havale edildi.

 

Gündem maddelerinin ardından meclise, Mengen İl Genel Meclis üyeleri Eyüp Beşli ve Hüseyin Şenkan Aykan tarafından önerge sunuldu. Önerge doğrultusunda, Mengen ilçesinin, Köye Yönelik Hizmetler bölümünde bulunan payından köylerin ihtiyaçları için toplam 418 bin 655 TL ödeneğin ilgili köylerin muhtarlık hesaplarına aktarılması talebi görüşülerek, oy birliği Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

CHP GRUBU ‘SOKAK HAYVANLARI’ İÇİN ÖNERGE VERDİ

Toplantıda son olarak CHP İl Genel Meclisi grubundan meclise bir önerge sunuldu. Önerge ile; ilimiz ve ilçelerimiz sınırları dahilinde, sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının aç kalmalarından dolayı çevreye, hayvanlara ve yörede yaşayan insanlara zarar verdiği gerekçesiyle, sahipsiz hayvanların bakımı, korunması ve doğal ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için ilgili kurumlarla görüşülüp, gerekli çalışmaların yapılması talebi görüşüldü.

 

“AÇ KALAN HAYVANLAR BÜYÜK BİR SORUN HALİNE GELDİ”

Önerge sahipleri adına söz alan İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Beykoz, aç kalan sokak hayvanlarının köylerdeki insanlara ve hayvanlara saldırdığını belirterek, “Hepimizi rahatsız eden, muhtarlarımızı da meşgul eden, çözülmesi gereken bir konu. İlgili kurumlar; Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü’nün konudan haberdar olmasına rağmen hiçbir adım atmamalarından dolayı böyle bir önerge verme gereği duyduk. Aç kalan hayvanlar; köylerde kümeslere, büyükbaş hayvanlara ve insanlara saldırmaya başladılar. Büyük bir sorun haline geldi. Bunu, ilgili komisyona havale edelim. Daha sonra ilgili müdürlüklerle görüşüp bir çözüm bulalım. Bu hepimizin sorunu” diye konuştu.

 

“MODERN BİR HAYVAN BARINAĞI YAPILMASINI TEKLİF EDİYORUM”

Beykoz’un ardından AK Parti Mengen İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Şenkan Aykan, önergeye destek verdiğini dile getirerek, “Verilen önergenin, yerinde bir önerge olduğunu düşünen bir arkadaşınız olarak; bilakis Mengen, Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede bağlantı noktasına her ilçeden hatta illerden bile hayvan bırakıldığına şahitlik ediyoruz. İnsanlara ve hayvanlara saldırılması dışında, trafik kazalarına da sebebiyet veren bir bölge. Mengen, Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede ilçelerinin il genel meclis üyelerinin bu konuya daha çok hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. 2022 bütçesi belirlenirken merkezi bir yere, içerisinde veterinerlerin bulunduğu, hayvanların tedavi ve rehabilite edilebildiği, modern bir hayvan barınağı yapılmasını teklif ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından meclis üyelerinin oylamasına sunulan önerge, oy çokluğu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama