ZEYNEP Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ZEYNEP Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)
Tel: 0374 270 54 53
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

MASKELER HASTANEDE ÜRETİLİYOR

22 Mart 2020

Bolu’da, İzzet Baysal Devlet Hastanesi yönetimi dikiş bilen personeller tarafından oluşturduğu ekip ile maske üretmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde ilk vakanın açıklanması ile beraber Türkiye’de, maske satışlarında artışlar yaşandı. Aynı zamanda maske karaborsası oluşurken, fahiş fiyatlara vatandaşa satışlar yapıldı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi, dikiş bilen gönüllü personelle maske üretimine başladı. Toplam 8 gönüllü personelden oluşan ekip, hastanenin terzi atölyesinde günde ortalama 500 maske yapıyor. Üretilen maskeler, sterilize edildikten sonra paketlenerek, hastane çalışanlarının hizmetine sunuyor.

“HEP BERABER İLİMİZDE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Maske üretimiyle ilgili bilgi veren İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. M.Mustafa Gürdal, “Korona virüs enfeksiyonunun Avrupa’da görülmesiyle birlikte tıbbı koruyucu ekipmanlara olan ihtiyaç sahada her geçen gün giderek artmaktadır. Biz de bu talebi karşılayabilmek adına kendi imkanlarımızı kullanarak sahada artan talebi karşılamak istedik. Personelimizin özverili çalışmasıyla bir planlama yaparak günde yaklaşık 8 personelimizle 400-500 civarında tıbbı koruyucu ekipmanlardan tıbbi maske üretimine başladık. İnşallah ilerleyen günlerde bu sayı kapasitemizi artırarak daha da artıracağız. Hastanemizin tüm kademelerindeki çalışanlarımızın özverili gayretiyle bu salgın hastalığı en sıkıntısız şekilde hep beraber ilimizde mücadele edeceğiz” dedi.

“PİYASA FİYATININ 10’DA 1’İNE MAL EDİYORUZ”

Hastanede yapılan tıbbi maskelerin piyasa fiyatının altında mal edildiğini söyleyen Gürdal, “Çalışanlarımızın hepsi kendi personelimiz. Dikiş konusunda tecrübeli arkadaşlarımızdan oluşturduk ekibi. 8 kişilik bir ekip. Bizim dışarıdan aldığımız tıbbi maskeler steril değil. Burada aynı zamanda işlemler bittikten sonra sterilizasyon birimimize götürerek sterilizasyonu da sağlıyoruz. Personelimize steril edilmiş bir şekilde veriyoruz. Piyasada şuan ki fiyatının 10’da 1’ine mal ediyoruz. Bu da bizim için avantaj oldu. Şuan stoklarımızda maskelerimiz var. Biz o stoktaki maskelerimizin bitmesi ve temin edememe durumunda bunları yedek olarak hazırlıyoruz. Şuan hem stoğumuzda hem ürettiğimiz maskelerle birlikte sahadaki ihtiyacı karşılayabilecek durumdayız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama