İPEK Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

MARKA, BAKAB ve BAKKA’dan EMITT’te büyük işbirliği

11 Ocak 2013

 
24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta 17. kez düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'e Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) sorumluluk alanında yer alan Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Zonguldak illeri 2012 yılında olduğu gibi ortak tema altında katılım sağlayacaklar.
Bir önceki yılın tecrübelerinden de yararlanarak 3 aylık sürede bölge illeri gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları ve bilgilendirmelerin ardından fuara hazır hale geldiler. Bölgesel tanıtım; zengin etkinlikler, farklı kurumlarla işbirliği, sektörel destekler ve yatırımcı faaliyetleri, turizm profesyonelleri ile yakın ilişkiler, küresel turizm trendlerine göre şekillenme ve turizmde öncelikli alanların belirlenmesi ile destekleyecek şekilde BAKAB, BAKKA ve MARKA koordinasyonunda gerçekleştiriliyor. Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, serhat kentlerimizle birlikte toplam dokuz ilin ortak katılımla 2013 EMITT Fuarı'nda yer aldığını, bu sayede tanıtım maliyetlerinin düşürülmesinin yanı sıra ortak temanın tanıtıma ve özgün yaklaşıma katkı sağladığını ifade ediyor.
Bölgesel işbirliği büyüyerek kuvvetleniyor
Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölgesel bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda işbirliğine gidildi.
Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Zonguldak illeri 8A numaralı salonda temsil edilecekler. Her il, Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonunda tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak tema doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyor.
Turizmdeki yeni trendler, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz’in potansiyeliyle örtüşüyor
Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine yönelik talepte artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal ve Sağlık Turizmi ve Doğa Turizmi geliyor. Bu türlerin yoğun olarak potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgeleri, ayrıca mevcut talepleri de bulunan Günübirlik ve Gastronomi Turizmi ile Kış Turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.
Turizm profesyonellerine özel ilgi – Kahvaltı Organizasyonu
Fuarın 2. Günü (25 Ocak) saat 10.00’da 8A numaralı salonda Doğu Marmara ve Batı Karadeniz’de görev yapan turizm profesyonellerine yönelik olarak büyük çaplı bir kahvaltı organizasyonu yapılacak. Tüm seyahat acenteleri ile tur operatörlerinin davetli olduğu etkinlikte bölgedeki turizm sektörü ve potansiyellerinin tanıtımında işbirliği olanakları ortaya çıkarılacak. Yerel yönetimlerin sektör ile kazan-kazan durumu oluşturmasına yönelik olarak düzenlenecek etkinlikle sektör profesyonellerinin desteklendiği vurgulanacak.
Turizm yatırımcıları yönlendiriliyor, turizm girişimcileri destekleniyor
Kalkınma Ajansları kuruluş kanunları gereği bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştirmekteler. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanındalar ve tamamen ücretsiz faaliyet gerçekleştiriyorlar.
Kalkınma Ajansları potansiyel girişimcilere verdiği eğitimler ve eğitim sonrasında KOSGEB’in sağladığı desteklerle turizm girişimcilerinin desteklenmesine yönelik de faaliyetler düzenliyor. Ayrıca, verilen Mali ve Teknik Desteklerle gerek özel sektör, gerekse de k
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama