Bolu 5 günlük hava tahmini

MAHMUT ALAN'DAN GÖZALTI YORUMU

11 Temmuz 2018

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar ile beraber 235 kişi hakkında 4 ilde toplam 120 adreste operasyon gerçekleştirildi.

14 Şubat'ta Oktar'ın şikayeti üzerine 6 gün gözaltında tutulan BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan, “Devletimin gereğini yapacağını biliyordum. Bu şahsın şikayetiyle benim gibi terörle mücadele eden biri 6 gün terörle mücadele şubesinde gözaltında kaldı. Ama ben devletimin adaletine her zaman güvendim. Bugün çok mutluyum” dedi.

 

Özgür Bolu'dan Bülent Velioğlunun haberine göre Bolu’nun tanınmış isimlerinde BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan, “Adnan Oktar’ın İstanbul’daki evini resimlerini çekerek adres vermeden sosyal medyasında yayınladığı gerekçesiyle Oktar’ın şikayeti üzenne 14 Şubat 2018 tarihinde polis tarafından gözaltına alınmıştı. İstanbul Terörle Mücadele Şubesine bağlı ekiplerin yaptığı operasyonda Adnan Oktar, Mahmut Alan’ın kendisini öldürtmek istediğini iddia ederek şikayet etmişti. Polisler, Mahmut Alan’ın evinde arama yapmış ve gözaltına alarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde 6 gün 7 gece gözaltında tutmuştu. Alan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı” dedi.

“ÇOK AĞRIMA GİTMİŞTİ”

Özgür Bolu Gazetesine konuşan Mahmut Alan, “Benim gözaltına alınma sebebim bu şahsın evinin fotoğraflarını çekerek evinin adresini vermeden sosyal medya hesabımda yayınlamamdı. Kendisine suikast yapacağımı iddia ederek şikayetçi oldu. Yıllardır terörle mücadele ediyorum ve 6 gün 7 gece İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde gözaltına kalmam çok ağrıma gitmişti” dedi.

“DEVLETİME OLAN İNANCIM HİÇ BİTMEDİ”

Alan, “Ben gözaltına alındığımda Adnan Oktar ile kedicikleri sosyal medyadan ve onlara ait televizyon kanalından hakkımda bir sürü iftira atmışlardı. Ben o zaman 'devlet bekler ve gereğini yapar’ demiştim. Ve devletim gereğini yaptı. Benim devletime olan inancım hiç bir zaman bitmedi, bitmez de. Bugün çok mutluyum. Adalet yerini buldu. Zamanında dediklerimizin hepsi iddianamede yer aldı. Bu ülkede cesur savcılar cesur polislerimiz olduğu sürece bu tür şahıslar at koşturamayacaklar" ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama