GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

Mahkeme başkanı ne dediyse ikna edemedi

12 Ekim 2018

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİNE 6 YIL CEZA

Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan BAİBÜ Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Şeyma Bilgin, son kez hakim karşısına çıktı. Hakkında ki suçlamaları kabul etmeyen Şeyma Bilgin, beraatini talep etti. Kararını açıklamadan önce sanık Bilgin’e son kez etkin pişmanlık hatırlatması yapan Mahkeme Başkanının, ‘Örgütün kara propagandalarına kanma. Bak Tıp Fakültesinin son sınıf öğrencisisin. Bu devlet sana ilkokuldan, üniversiteye kadar yatırım yapmış. Devlete bir borcun var. Doktor olarak bu borcu ödemekte senin elinde. Devlet milletin kendisidir. Aleyhindeki deliller ortada. Son duraktasın. Etkin Pişmanlıktan faydalanmak istersen, arkandaki kapıdan yürür gidersin’ uyarısı yaptı. Bilgin’in suçsuzum demesi üzerini kararını açıklayan Bolu Ağır Ceza Mahkemesi, sanığa FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyeliğinden 6 yıl 10 ay 15 gün ceza verildi.

Haber: Hakan Aydın  

Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında hazırlanan iddianame sonrası Mayıs ayında tutuklanarak cezaevine konulan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son sınıf öğrencisi Şeyma Bilgin, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı.

“MEZUNİYETİME 1 AY KALA TUTUKLANDIM”

Hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü üyelerinin kullandığı bylock ve eagle kullandığı, örgütün evlerinde kaldığı, Bank Asya’da hesabının bulunduğu ve 2015 yılında Romanya’da gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatlarına katılarak, örgütün Bolu’da ki bayan yapılanmasında etkin olarak görev alan kişilerle irtibatlı olduğu iddiaları hatırlatılan Şeyma Bilgin, “Ben üniveristeye gelen polislere kendim teslim oldum ve üzerimdeki telefonu da verdim. Çünkü yargılama sonrası beraat edeceğime inanıyorum. Baylock ve eagle denilen programları kullanmadım. Hem yurt içi hem de yurt dışı bir çok geziye katıldım. Romanya seyahatimde bunlardan biridir. Olimpiyatlara denk gelmesi ise tesadüftür. Üniversiteden mezuniyetime 1 ay kala tutuklandım. Şuanda ciddi sağlık problemlerim var ve bu nedenle gerekli tedavimi hapishane şartlarında yaptıramıyorum. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum” dedi.

SAVCI CEZA İSTEDİ

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde mütealasını veren Cumhuriyet Savcısı ise, sanık hakkında iddiaların göz önünde tutularak Şeyma Bilgin’in FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyeliğinden cezalandırılmasını istedi.

MAHKEME BAŞKANINDAN ETKİN PİŞMANLIK HATIRLATMASI

Sanık Şeyma Bilgin’e karar öncesi eldeki delilleri hatırlatan Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, “Güzel ülkemin, güzel kızı. Örgüt evlerinde kalmadığını söylüyorsun ama 2 arkadaşın örgütün evlerinde kaldığını söylüyor. Bylock ve eagle çıkan telefonu senin kullanmadığını söylüyorsun, Bolu’dan sinyal veriyor.  Örgütün Bolu bayan yapılanmasındaki şahıslarla irtibatın ortada. Bu şahıslarla Romanya’da yapılan Türkçe Olimpiyatlarına gitmişsin. Tesadüf olduğunu söylüyorsun. Bu savunmayla da adalet istiyorsun. Arkada baban var. Bak senden önce niversite öğrencileri yargılandı ve örgütün iç yüzünü gördüklerini belirterek bildiklerini anlattılar ve etkin pişmanlıktan yararlandılar. Yani temiz Anadolu insanı bildiklerini anlatırsa hakkında üzücü karar çıkmıyor. Hala ayakta durmaya çalışan örgütün kara propagandalarına kanmayın. Bu mahkemelerin siyasi olduğunu ve insanlara zulmettiğini belirtiyorlar. Örgüte dahil bildiklerini anlatmayan hiç kimse bu mahkemelerden merhamet beklemesin. Zalime merhamet, mazluma zulümdür. Bunu niy söylüyorum. Tıp Fakültesi’nin son sınıf öğrencisisin. Bu devlet sana ilkokuldan, üniversiteye kadar yatırım yapmış. Devlet, milletin kendisidir. Seninde bu millete borcun var ve bu borcu doktor olarak ödemelisin. Etkin Pişmanlık kapın hala açık. Bunu sadece sana değil, senin durumundaki herkese söylüyorum. Örgütün propagandalarının etkisinde kalma” dedi. Hakimin sözleri üzerine Bilgin, ‘ben suçsuzum’ demekle yetindi.

6 YIL 10 AY 15 GÜN CEZA ALDI

Kendi arasında görüşme yapan Bolu Ağır Ceza Mahkemesi, Şeyma Bilgin’e toplamda 8 yıl 3 ay hapis cezası verirken, bu cezada indirim uygulayarak sanığın 6 yıl 10 ay 15 gün ceza almasına karar verdi. Mahkeme heyeti ayrıca Şeyma Bilgin’in sağlık sorunları nedeniyle serbest bıraktı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama