Lise Öğrencisinin AİBÜ’de Okuma Hayali, Türk-Alman Ortak Projesinde Yer Buldu

  6 Nisan 2018

  Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı, Köln Başkonsolosluğu, Alman Federal Göçmen Dairesi (BAMF) ve Federal Aile, Yaşlı, Kadın ve Gençlik Bakanlığı tarafından desteklenen “Demokratik Bir Eğitimin Potansiyeli” başlıklı uluslararası bir projede, Ankara Altındağ Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencilerinin üniversite hayallerini Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin süslediğini ifade etmeleri büyük beğeni kazandı.

   

  Alman Federal Göçmen Dairesi (BAMF), Federal Aile, Yaşlı, Kadın ve Gençlik Bakanlığı ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ve Köln Başkonsolosluğu tarafından desteklenen ve konusu “Demokratik Bir Eğitimin Potansiyeli” olan projede, 20 yıllık bir zaman diliminde değişik okullar ile ortaklaşa yürütülen biyografik derleme, röportaj ve çizimler yer aldı.

   

  Projede, Köln’deki Berufschule, Gesamtschule, Realschule ve Gymnasium ile Ankara’daki muadili Meslek Lisesi, Ortaokul, Anadolu ve İmam Hatip Lisesi ile Anaokulundaki çocuklar, gençler ve öğretmenlerin, kendi hayatlarına ışık tutan okul ve toplum bağlamındaki temalara yer verildi. Proje, Köln Nippes Müzesi’nin desteğiyle 2017 yılında kitap haline getirilirken 2018’de ise Türkiye Köln Başkonsolosluğu tarafından Türkçe’ye çevrilerek yayınlandı.

   

  Çeviri Editörlüğünü AİBÜ Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gencer’in yaptığı kitapta, Ankara Altındağ Atatürk Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencilerinin, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde kariyer yapmanın hayallerini süslediğine dair düşünce ve resimleri de yer aldı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  2.0544629096985