ELMAS Eczanesi
SİBEL AKAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kütüphanede teknolojik devrim

28 Kasım 2019

BEKLENDİĞİNE DEĞDİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ), Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılan Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’nde birçok teknolojik yenilik öğrencileri bekliyor. Kütüphanede şu an 120 bin doküman bulunurken, ilerleyen aylarda bu sayının 300 bine ulaşacağı öğrenildi.

Haber: Ece SİDİLLİ

 

Öğrencilerin dört gözle açılmasını beklediği Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Prof. Dr. Fuat  Sezgin Kütüphanesi, 25 Kasım Pazartesi günü Binali Yıldırım’ın katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kütüphanenin açılmasıyla beraber öğrencilerin ilgisi de yoğun oldu. Kütüphanede şu an 120 bin doküman bulunurken, bu dokümanların 300 bine ulaşması bekleniyor. Kitap okuma salonları 17.00’ye kadar açık olacak ve zemin katta bulunan çalışma salonu 24.00’e kadar ziyaretçilerin kullanımına açık olacak. Kütüphaneyi kullananların ilgi ve isteklerine göre şekillenecek olan kullanım saatleri, ilerleyen günlerde kütüphanenin girişinde bulunan istatistik verilerine göre belirlenecek. 14 adet bireysel, 8 tane grup çalışma salonunun bulunduğu kütüphanenin kapasitesi ise bin kişilik.

 

TEKNOLOJİK YENİLİKLER OLACAK

 

Kütüphane içinde kullanıcı ve kütüphane görevlisinin iletişimini ve eksikleri en aza indirmek amacıyla kitap giriş çıkışları, kütüphane girişinde alınan kartlar ve kartların üzerindeki şifreli barkod üzerinden gerçekleşiyor. Her kata ayrıca yerleştirilen danışma ofisleri de ziyaretçilerin sorun ve istekleri için hazırda bekliyor.  Önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi beklenen Radyo Frekans ID sistemi ile kullanıcıların, üniversite kimlik kartlarının değiştirilmesi ve kütüphane sistemi ile tüm kullanıcıların bilgisayar üzerinden takip edilebilecek. Sistemin veri tabanında var olduğu kart değişimi ile birlikte kullanıcıların raftan izinsiz bir şekilde kitap dahi alamayacak ve her şeyin kayıtlar dahilinde gerçekleşecek.

Kütüphanede teknolojik devrim
Kütüphanede teknolojik devrim
Kütüphanede teknolojik devrim
Kütüphanede teknolojik devrim
Kütüphanede teknolojik devrim
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama