KUŞLARA BİR DAMLA UMUT ‘DÖRTDİVAN’

  3 Ocak 2019

  Sosyal sorumluluk Projesi kapsamında 81 ilden 20 bine yakın, 12 ülkeden gönüllüler ile birlikte kuşlara bir damla umut olmak için ‘Tüm Türkiye’de aynı gün aynı azim aynı duyarlılık aynı fedakarlık’ etkinliği kapsamında Dörtdivan öğrencileri harekete geçti.

  Dörtdivan Belediyesi ve Dörtdivan kaymakamlığı desteğiyle, Yunus Emre İmam hatip Ortaokulu öğrencilerinin soğuk havalarda kuşların barınmasını sağlamak amacıyla yaptıkları kuş yuvaları, ilçe merkezindeki parklardaki ağaçlara asıldı. Dörtdivan Kaymakamı Yusuf Kaptamoğlu ve Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı etkinlikte kuş yuvaları ağaçlara asıldı.

  Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, kuş yuvalarının asılması için yapılan programda öğrencileri ve öğretmenleri gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesinden dolayı tebrik etti. Etkinlik sonrası Dörtdivan Belediyesi tarafından öğrencilere sucuk ekmek ikramında bulunuldu.

  DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK

  Belediye ve eğitim kurumları arasında bu tür sosyal proje çalışmalarının devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, “Bizlerle aynı yaşam alanları içinde bulunan canlıların korunması gerekiyor. Asılan kuş yuvaları sayesinde kış mevsiminde soğuk havaya maruz kalan kuşlar öğrencilerin yaptıkları ahşaptan yuvalara girip barınabilecek. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla yapılan çalışmalara Dörtdivan Belediyesi olarak desteğimiz her zaman sürecek. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yaptıkları bu anlamlı çalışma için can-ı gönülden kutluyorum” dedi. Elif Erdoğan

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  2.7447128295898