EGE Eczanesi
İREM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi
Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )
Tel: 0374 217 63 40
İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
Bolu 5 günlük hava tahmini

KUŞ İSTASYONUNUN AÇILIŞI YAPILDI

17 Ocak 2013

Yeniçağa Gölü etrafındaki yaban hayatının, endemik bitki türlerinin ve ekolojik yaşamın sergilendiği fotoğrafların bulunduğu Kuş İstasyonu Yeniçağa Belediye Binasında açıldı.

 
Yeniçağa Gölü etrafındaki yaban hayatının, endemik bitki türlerinin ve ekolojik yaşamın sergilendiği fotoğrafların bulunduğu Kuş İstasyonu Yeniçağa Belediye Binasında açıldı.
Alman GIZ Ajansı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sulak Alanlar Daire Başkanlığı ve Yeniçağa Belediyesi’nin Uluslararası RAMSAR sözleşmesi çerçevesinde ortak yürüttüğü yaklaşık 3 yıldır süren proje kapsamında Yeniçağa Gölü Türkiye’nin 137 sulak alanından biri seçildi ve pilot bölge olarak çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında göl etrafına ölçüm istasyonları kuruldu ve hayvanlar ile bitkilerin ekolojik yaşamları incelendi. Bu çalışmalar neticesinde gölde 190’ın üzerinde kuş ve 20’in üzerinde endemik bitki türü tespit edildi.
Son olarak geçtiğimiz Cumartesi günü Yeniçağa Gölü’nde tespit edilen bu kuşların ve yaban hayatının fotoğraflarının sergilendiği Kuş İstasyonunun açılışı yapıldı. Açılışa Orman ve Su İşleri Bakanlığı Hassas Alanlar Daire Başkanlığı Alan Yönetimi Şube Müdürü Dr. Fatma Kurt, GIZ Türkiye Direktörü Dr. Gülay Yaşın, Proje Sorumlusu Çağrı Muluk, Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, Belediye Personeli ve ilçe halkı katıldı.
Açılışta Konuşma yapan Başkan Kızıltan projede ve Kuş İstasyonunun açılışında emeği geçen başta Orman Su İşleri Bakanlığı ve Alman GIZ Ajansı’na olmak üzere herkese teşekkür etti ve Dr. Gülay Yaşın ile Dr. Fatma Kurt’a teşekkür plaketi verdi.
Dr. Gülay Yaşın da projedeki desteklerinden dolayı Başkan Ahmet Kızıltan’a teşekkür plaketi verdi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergi gelen misafirler tarafından ziyaret edildi.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama