KUŞ İSTASYONUNUN AÇILIŞI YAPILDI

  17 Ocak 2013

  Yeniçağa Gölü etrafındaki yaban hayatının, endemik bitki türlerinin ve ekolojik yaşamın sergilendiği fotoğrafların bulunduğu Kuş İstasyonu Yeniçağa Belediye Binasında açıldı.

   
  Yeniçağa Gölü etrafındaki yaban hayatının, endemik bitki türlerinin ve ekolojik yaşamın sergilendiği fotoğrafların bulunduğu Kuş İstasyonu Yeniçağa Belediye Binasında açıldı.
  Alman GIZ Ajansı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sulak Alanlar Daire Başkanlığı ve Yeniçağa Belediyesi’nin Uluslararası RAMSAR sözleşmesi çerçevesinde ortak yürüttüğü yaklaşık 3 yıldır süren proje kapsamında Yeniçağa Gölü Türkiye’nin 137 sulak alanından biri seçildi ve pilot bölge olarak çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında göl etrafına ölçüm istasyonları kuruldu ve hayvanlar ile bitkilerin ekolojik yaşamları incelendi. Bu çalışmalar neticesinde gölde 190’ın üzerinde kuş ve 20’in üzerinde endemik bitki türü tespit edildi.
  Son olarak geçtiğimiz Cumartesi günü Yeniçağa Gölü’nde tespit edilen bu kuşların ve yaban hayatının fotoğraflarının sergilendiği Kuş İstasyonunun açılışı yapıldı. Açılışa Orman ve Su İşleri Bakanlığı Hassas Alanlar Daire Başkanlığı Alan Yönetimi Şube Müdürü Dr. Fatma Kurt, GIZ Türkiye Direktörü Dr. Gülay Yaşın, Proje Sorumlusu Çağrı Muluk, Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, Belediye Personeli ve ilçe halkı katıldı.
  Açılışta Konuşma yapan Başkan Kızıltan projede ve Kuş İstasyonunun açılışında emeği geçen başta Orman Su İşleri Bakanlığı ve Alman GIZ Ajansı’na olmak üzere herkese teşekkür etti ve Dr. Gülay Yaşın ile Dr. Fatma Kurt’a teşekkür plaketi verdi.
  Dr. Gülay Yaşın da projedeki desteklerinden dolayı Başkan Ahmet Kızıltan’a teşekkür plaketi verdi.
  Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergi gelen misafirler tarafından ziyaret edildi.
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.9944908618927