İKLİM Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

Küpçü’nün gündeminde hastane ve tren vardı

10 Şubat 2020

“HAYALLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPACAK DEĞİLİZ”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Hayaller üzerinden siyaset yapacak değiliz, iki sıkıntı var. Teknik ve coğrafi olarak eğim ile ilgili bir sıkıntı var. Eğer bu aşılırsa ve Allah nasip ederse biz, Bolu ve ilçe merkezi güzergahının kullanılması için onay isteyeceğiz” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

Ak Parti İl Başkanlığında açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yeni Hızlı Tren ve Fizik Tedavi Hastanesi hakkında bilgi verdi. Küpçü, fizik tedavi hastanesinin yatak kapasitesinin arttırıldığını belirterek, “Geçen hafta içerisinde başkanımızla yaptığımız istişarelerde, basın mensuplarının karşısına geçip bir bilgilendirme yapalım diye istişare ettik. Benim nasibime düşen Yeni Hızlı Tren ve Fizik Tedavi Hastanesi. Biz, Sağlık Bakanlığı’na bu konuyu ilettik. Hamdolsun Bolu’da iki tane fizik tedavi hastanemiz var. Biz bir tane daha yapılmasını istedik. Tercih edilen bir yer olması açısından. Böyle bir sürece başladık. Yatırım programında olan hastanemiz 150 yataklıydı. Bolu’ya, yatırımlarla ilgili daha geniş bir değerlendirme yaptığında kullanılsın istiyoruz. Yaptığımız görüşmede de proje revizyonu yapıldığın da 300 yataklı olarak yapacağız. Şu an Cumhurbaşkanlığı yayınlamadı ama hastanenin mevcut durumu ile ilgili bir sıkıntı yok. Hatta otopark ile ilgili bir sıkıntı olursa diye Karacasu Belediye Başkanı ile de görüştük” dedi.

“AMAÇLARI İSE BİR RÜYA ÜZERİNDEN ALGI YAPMALARI”

Açıklamalarının devamında Bolu Platformuna yüklenen Küpçü, “Elbette ki biz sivil toplum örgütlerini kıymetle anıyoruz. Farklı bir zahireden bakıyorlar. Dolayısı ile kıymetliler bizim için Burada bir şeyin altını çizmeye çalıştık. Bolu Platformu altında bulunan, farklı sivil toplum örgütlerine de değer veriyoruz. Dün Alaaddin Yılmaz’ın projesi olan Güney Çevre Yolu ile ona katkı verenlerin hatta mevcut belediye başkanı, meclis üyesiyken el kaldırıp onay verdiği proje üzerinden bir algı oluşturuluyor. Amaçları ise bir rüya üzerinden algı yapmaları” ifadelerini kullandı.

“SIKINTI VAR”

Yüksek Hızlı Tren için ise sıkıntıların olduğunu söyleyen Küpçü, “Yüksek Hızlı Tren, Ankara ve İstanbul’u çok fazla vermeden en hızlı şekilde birleştirme çalışması. Bunun için çalışılıyor. Bolu’yu bölmeyelim diyen siyası anlayım bu tren, Bolu’yu böler mi bölmez mi hiç düşünmüyor. Bugün buna destek verip 10 veya 20 yıl sonra bu da burayı bölmüş diyecek kadar fütursuz diyeceklerini biliyoruz. Biz buna ilişkin Ak Parti ailesi olarak Ulaştırma Bakanına gittik. Hatta bölge milletvekilleri ve bunu isteyen kişilerle görüştük. Hayaller üzerinden siyaset yapacak değiliz, iki sıkıntı var. Teknik ve coğrafi olarak eğim ile ilgili bir sıkıntı var. Eğer bu aşılırsa ve Allah nasip ederse biz, Bolu ve ilçe merkezi güzergahının kullanılması için onay isteyeceğiz. Ayrıca konu ile ilgili taleplerimiz .Biz milletimize imkansız hayallerimizi satmıyoruz. Bunun üzerinden siyaset yapanların isteği milletin istikbali değil kendi istikballeri ile ilgili siyasetin hızlı trenine binmek demektir. Keşke hızlı treni hareket ettirmek isteyenler samimi olsa” şeklinde konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama