ÖZGÜR Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

KOSGEB’DEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

6 Kasım 2019

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta, yaptığı açıklamada girişimcilere kredi faiz ve kar payı oranı desteği verileceğini açıkladı.

Usta yaptığı açıklamada, “KOSGEB’in gerek 2019 yılından önce uygulamada olan Yeni Girişimci Destek Programı , gerekse de 2019 yılından itibaren uygulanan ve halen güncel olan Girişimciliği Geliştirme Destek Programından faydalanarak işletmesini kuran girişimcilerin KOSGEB ile protokol yapan  bankalardan kullanacakları kredinin faiz/kar payı oranının büyük kısmını KOSGEB tarafından karşılanacaktır. KOSGEB’in yakın zamanda uygulamaya koyduğu KOBİ Finansman destek programı kapsamında KOSGEB desteğiyle işini kurmuş olan girişimcilerin protokole taraf bankalardan 12 ay vadeli ve  50 bin TL’ye kadar kullanacakları işletme kredisinin yıllık yüzde 13.75 olan faiz/kar payı oranının yüzde 10 luk kısmı  KOSGEB tarafından karşılanacak olup kalan 3.75 lik oran işletme tarafından finanse edilecektir. Girişimcilerin kullanacağı işletme kredisi için vade süresi en fazla 18 ay olabilmektedir. Vadenin 18 ay olması durumunda uygulanacak senelik faiz/kar payı oranı %14 olup yine bu oranın yüzde 10 luk kısmı  KOSGEB tarafından karşılanacak, kalan yüzde 4 lük oran ise yine işletme tarafından finanse edilecektir.   Girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda  kullandırılan kredi tutarı üst limiti 70 bin TL olarak uygulanacaktır.

Kullandırılacak kredinin, kredi üst limitinin altında olması halinde faiz/kâr payı tutarı aynı oran korunarak hesaplanacaktır. Oran ve tutarlar Protokol imza tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacaktır.

İşletmelerin kredi anapara ve kendi paylarına düşen faiz/kâr payı ödemeleri vade süresince aylık eşit taksitler halinde yapılacaktır. Krediyi kullandıracak olan bankanın girişimcinin başvurusunu uygun bulması durumunda KOSGEB kredi faiz/kar payını yukarıda belirtilen oranlar dahilinde karşılamaktadır” ifadelerine yer verdi. Pelin UKKAŞ

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama