PETEK Eczanesi
PINAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl Ortaokulu Giriş Kapısı Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
Bolu 5 günlük hava tahmini

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE DENETİMLERİNE 308 EKİP 1019 PERSONEL KATILDI

11 Eylül 2020

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığı talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi ‘Sağlık için hepimiz için’ sloganı ile Bolu’da denetimler yapıldı.

Haber: Elif ERDOĞAN

 

Bolu Valiliği koordinesinde ve Bolu Valisi Ahmet Ümit öncülüğünde yapılan denetimlere 308 ekip 1019 personel katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Bolu’da da yapılan koronavirüs tedbirleri denetimi kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit denetlemelere bizzat katıldı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Tarihi Yukarı Çarşı esnafını, bazı taksi duraklarını, lokantaları, berberleri ve diğer işyerlerini ziyaret etti. Semt Pazarında, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda incelemelerde bulundu. Vali Ümit, denetimlerde esnaf ve vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen maskeleri de hediye etti. Ahmet Ümit’in koronavirüs tedbirleri denetimlerinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Mustafa Güder, İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ve denetim ekipleri hazır bulundu.

 

“HERKES ÜZERİNE DÜŞEN SOSYAL SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMELİDİR”

Denetlemelerde esnaf, vatandaşlarımızla ve işçilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Ümit, “Mart ayından itibaren koronavirüsle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz genelinde ve illimizde de Valiliğimizin koordinesinde ilgili kurumlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz. İnşallah bu problem ortadan kalkıncaya kadar birlikte çalışmaya, kurallara uymaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerden maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına her zamanki gibi özen göstermenizi, kalabalık ortamlarda bulunmamanızı, il dışından gelenlerle yakın temastan kaçınmanızı ve mümkün oldukça ilimizden ayrılmamanızı önemle rica ediyoruz. Burada esas olan herkesin üzerine düşen sosyal sorumluluğu yerine getirmesidir” diye konuştu.

 

“İZOLASYONA TABİ OLANLAR DIŞARIYA ÇIKMASINLAR”

İzolasyon sürecinde olan vatandaşlar hakkında konuşan Vali Ümit, “İzolasyona tabi olan vatandaşlarımız lütfen evlerinden dışarıya çıkmasınlar ve temastan kaçınsınlar. İzolasyona tabi olduğu halde kuralları ihlal eden vatandaşlarımız, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ve kimlik sorgulamalarıyla tespit edilerek para cezası ve suç duyurusunun yanında Kredi Yurtlar Kurumumuza ait yurtlarda karantina altına alınacaklardır. Ayrıca yurtta kaldığı süre içerisinde yapılmış olan tüm harcamalar da kendilerinden tahsil edilecektir” dedi.

 

“TEDBİRLERE TİTİZLİKLE UYMALI VE UYMAYANLARI UYARMALIYIZ”

Okulların açılması konusuna da değinen Ümit, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda 21 Eylül itibariyle okullarımız kademeli olarak açılıyor. Tüm öğrencilerimizin okullarına dönebilmesi için salgınla mücadelede devletimizin aldığı tedbirlere titizlikle uymalı ve uymayanları uyarmalıyız. Alınan tedbirlere ve kurallara uymayan kişileri 112 Acil Çağrı Merkezi başta olmak üzere Valiliğimiz tarafından yayınlanan telefon numaralarını arayarak ihbar ediniz. Hep birlikte mücadele vererek koronavirüsü geldiği gibi göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama