ÖZGÜR Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

Köpek kavgası sonucunda komşusunu öldüren sanık hakim karşısına çıktı

5 Kasım 2019

Köpek kavgası sonucunda komşusunun kafasın sert bir cisimle vurarak öldüren ve kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası ile yargılanan Mehmet K.(32), Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hâkim karşısına çıktı. Sanık Mehmet K. (32) ifadesinde; “Böyle bir sonuç çıkacağını düşünemedim ben bayıldı sandım. Pişmanım” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Birbirine giren köpekleri ayırmaya çalışırken komşu Fahrettin Ç. ile kavga edip Fahrettin Ç.’nin başına vurarak ölümüne sebep olan Mehmet K.(32) Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde Kasten öldürme suçundan hakim karşısına çıktı. Görülen davada sanık sopa kullandığını, ölen Fahrettin Ç.’nin yakınlarının ise sanığın balta kullandığı iddia etti.

 

“BÖYLE BİR SONUÇ ÇIKACAĞINI DÜŞÜNEMEDİM”

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hâkim karşısına çıkan sanık Mehmet K.(32) mahkeme heyeti huzurunda verdiği ifadesinde; “ Aramızda önceden para husumetimiz vardı. Borç almıştık 65 bin TL kadar. Birazını ödedik biraz kaldı. Olay günü ölen Fahrettin Ç. ve köpeği sopası ile evimizin yakınına gelip burada bizim köpek ile kendi köpeğini kavga ettiriyordu. Annem bana söyledi, müdahale ettim. Neden yapıyorsun dedim. Köpekleri ayırmaya çalıştım. Köpekleri bahçeden bulduğum kereste parçası ile ayırmaya çalışıyordum. Bu sırada da Fahrettin bana kızdı. Neden ayırıyorsun diye. Sonra anneme eşime ve bana vurmaya başladı. Bende canımın acımasıyla sopayı rast gele salladım. Neresine geldiğini bilmiyorum. Ben vurduktan sonra yere düştü. Biz bayıldığını düşündük. Annem komşumuz Selami’ye seslenerek Fahrettin’i almasını söyledi. Bu sırada kanama yoktu Fahrettin’de. Biz ailecek evimizin kapısının önüne gittik. Evin kapısı ile olayın olduğu yer arasında 25 metre vardı. Ben bayıldığını düşündüğüm içim jandarmayı ya da 112’yi aramadım. Böyle bir sonuç çıkacağını düşünemedim. Dalgınlığıma geldi. Pişmanım” ifadelerine yer verdi.

 

“BU ADAM SİZE YAPTIĞI İYİLİĞİ BİZE YAPMADI”

Sanık İfadesinin ardında ifadesi alınan müşteki Müşerref Ç. ise ifadesinde: “Ben daha önce ifade verdim. Olay günü eşim traktörün bozuk olması nedeniyle onu yaptırmıştı. Sonra test etmek için evden çıkmıştı. Sonra gürültüleri duyunca eşimin yerde olduğunu gördüm balkondan. Sonra yanına gittim. Eşimin azı yüzü kandı. Kayınvalidem eşimin ağzından ve burnundan gelen kanları silmişti. Ben evlerinin önünde görünce sanığın yanına gittim. Yazıklar olsun bu adam size yaptığı iyiliği bize yapmadı dedim sanık sonra elindeki tüfeği bana doğrulttu. Husumet konusunda söylenen gibi kredi konusu vardı” dedi.

 

“BANA GEL GEL SENİ DE ÖLDÜREYİM DEDİ”

Müşerref Ç.’nin ardından ifadesi alına bir diğer Müşteki Yasemin Ç. ise; “Biz olay günü babaannem ve Selami A. ile evimizin önünde duruyorduk. O sırada sanığın annesi gelin leşinizi alın diye bağırdı. Bunun üzerine gittim koşarak. Bir baktım babam sırt üstü yatıyordu. Yanında sopa yoktu. Olay öncesinde de köpek havlaması kavgası duymadım. Ben önce babama müdahale etmeye çalıştım sonra bağırdım. Sonra babaannem ve komşular geldi. Sonra babaannem babamın ağzına elini sokarak dilini çekti. O esnada babam kendine gelir gibi oldu. O sırada sanık ve ailesi kendi evlerinin orada duruyordu. Sonra sanık silahı bana doğrulttu. Ben kendisine neden babamı öldürdünüz dedim. O da bana gel gel seni de öldüreyim dedi.  Bu sırada 112’ye haber verenler oldu. Sonra ambulans geldi” dedi.

 

“AKLIMA AĞIR BİR SONUÇ ÇIKACAĞI GELMEDİ”

Müşteki ifadelerinin ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tanık ifadelerine geçti. Tanık olarak ifade veren sanığın annesi Esma K. ifadesinde; “ Ben olay günü evdeyken köpeğin havlama sesini duydum. Daha önceden kendi zincirine dolaşıp bağırdığını bildiğimden köpeğin zincirini açması için oğluma söyledim.  Sonra ben önden çıktım arkamdan oğlumla gelinim geldi. Gittiğimiz de Fahrettin’in traktörü ile durduğunu köpeğinin bizim köpekle dalaştırdığını elindeki sopa ile bizim köpeğe vuruyordu. Biz ayırırken elindeki sopa ile bana ve gelinime vurdu sonra oğluma vurdu. Oğlum yere düştü sonra oğlum yerden aldığı sopa ile Fahrettin’e vurdu yere düştü. Sonra ben gidip gelin Fahrettin’i alın dedim.  Aklıma ağır bir sonuç çıkacağı gelmedi. O yüzden jandarmayı falan aramadım.  Oğlumun kimseye karşı tehdidi de olmamıştır” dedi.

 

“EŞİM FAHRETTİN’E VURDU VE FAHRETTİN BAYILDI”

Esma K. ‘nin ardında tanık olarak ifadesi alınan ve aynı zaman da sanığın eşi olan Suna K. ifadesinde; “Olay günü evde olduğumuz sırada kayınvalidem köpeğin bağırdığını söyleyerek eşimden zincirinde kurtarmasını istedi. Hep beraber köpeğin yanına gittik. O sırada ölen Fahrettin’in orda olduğunu bizim köpeğe vurduğunu gördük. Neden böyle yapıyorsun dedik. Sonra bana anneme ve eşime vurdu eşim yere düştü yerden kalkarken aldığı sopayla Fahrettin’e vurdu. Ve Fahrettin bayıldı. Ben sopanın neresine geldiğine görmedim kanamasını da görmedim. Kayınvalidem yakında bulana Selami’ye gelim bunu alın dedi. Leşinizi alın beyanı olmadı. Biz sonra evimize gittik” dedi.   

 

“OĞLUM KİM YAPTI DEDİM AMA KONUŞAMADI”

Son olarak ifade veren Fahrettin Ç.’nin annesi Müşerref Ç. ifadesinde, “Olay günü ben Selami ve Yasemin ile evin önündeydim sonra Esma gelip gelin leşinizi alın dediğini duydum. Sabahtan oğlum Fahrettin köpeği bahçeden kaçırdığı için köpeğe bir şey yapmış olacakları geldi. Yasemin’e git bak dedim. Selami’ye bizle gittik. Yasemin hemen babaanne gel babamı öldürmüşler dedi. Gittiğimde oğlumun azından burnundan kan geldiğini gördüm. Elimle azını sildim dilinin arkaya kaçtığını gördüm onu çıkardık. Biz oraya giderken sanık ailesiyle elimde balta ile eve giderken gördüm. Olumun dilini çıkarımca nefes almaya başladı. Biraz kendisine geldi. Bende oğlum kim yaptı dedim ama konuşamadı kusmaya başladı. Sanığın tüfekle çıkıp çıkmadığını duyacağım ama gelinim Müşerref’in beni vur dediğini duydum bir ara” ifadelerini kullandı.

 

Tanık İfadelerinin ardından mahkeme heyeti, olayın aydınlatılması için 22 Kasım 2019 tarihinde cinayet mahallinde keşif yapılmasına ve duruşmanın da 14 Ocak 2020 tarihinde görülmesine, sanık Mehmet K’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama