“KİMYA, TOPLUMDAN SOYUTLANAMAZ”

  11 Ekim 2018

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Kimya, Toplum ve Ekoloji İlişkisi” konulu konferans düzenlendi.

  Konferansı, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Şeref Üyesi ve Ege Üniversitesi Kimya Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Çetinkaya verdi.

   

  İzzet Baysal Kültür Merkezi Pembe Salondaki konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaman, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. İzzet Morkan, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Bekir Çetinkaya, günümüzde en çok tercih edilen meslekler arasında temel bilimlerin-kimyanın olmadığını vurgulayarak, temel bilimlerin-kimyanın teknoloji ve toplumdan soyutlanamayacağını örnekler vererek anlattı.

  Hammadde kaynaklarının azalmasının, maliyetlerin, toplum ve çevre baskılarının, eski alışkanlıklarımızdan kurtulmayı ve sürdürülebilir yeşil kimya kurallarına uymayı gerektirdiğinin altını çizen Prof. Dr. Çetinkaya, “Yeşil kimya bilinciyle, doğadan seçilen modellerle yapılan araştırmalardan, yeni bilimsel sonuçlar, yeni teknoloji ve daha rekabetçi bir ortam oluşur.” dedi.

  Konferansın sonunda Prof. Dr. Bekir Çatinkaya’ya, Prof. Dr. Mustafa Yaman ve Prof. Dr. İzzet Morkan tarafından teşekkür plaketi ve tablo takdim edildi. A. Haktan Yamantürk

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.2305810451508