ÖRNEKBAŞ Eczanesi
PETEK Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖRNEKBAŞ Eczanesi
Beşkavakavaklar mh Necdet Gören Cd Yardemir Konutları N:18/4 Blok(Şehit Yüzbaşı Burak Bilen Sağlık Ocağı Çaprazı)
Tel: 0374 220 10 10
PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl İlköğretim Okulu Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kediyi Kurtarmak için saatlerce uğraştılar

5 Eylül 2014

İlimizde bir çift, bir hafta boyunca boş duran kapıcı dairesinde mahsur kalan "Arap" isimli yavru kediyi kurtarmak için uğraştı.

 

 

İlimizde bir çift, bir hafta boyunca boş duran kapıcı dairesinde mahsur kalan "Arap" isimli yavru kediyi kurtarmak için uğraştı. Kazma ve küreklerle kapı kilidini açmaya çalışan çift, en sonunda çilingir çağırdı.

 

Kalıcı Konutlar 20'nci Ada 9'ncu Blok sakinleri, bir haftadan bu yana evin kapıcı dairesinden kedi sesleri geldiğini söyledi. Yönetici Sami Orus, kapının kilitli olması nedeniyle binanın etrafını gezerek demir korkuluklardan binanın içine baktı. Bir hafta aradan sonra boş kapıcı dairesinde yavru kedinin mahsur kaldığını gören bina sakinleri, itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler, levyeyle kapıyı açmaya çalıştı. Kapı açılmayınca yönetici Sami Orus, "Kırın gitsin" dedi ancak itfaiye erleri polis olmadan kapıyı kıramayacaklarını söyleyince evin anahtarının getirileceği söylendi. Bunun üzerine itfaiye erleri olay yerinden ayrıldı.

 

Kedinin içeride kalmasına üzülen Sami Orus'un eşi Yıldız Orus, bir yolunu bulup kediyi çıkarmaları gerektiğini söyledi. Yönetici Sami Orus, önce plastik pet şişeyle kapıyı açmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Hayvanlara düşkünlüğüyle tanınan Yıldız Orus, bu kez kocasının eline kazma vererek kapıyı açmasını söyledi. Onda da başarılı olamayınca kürek devreye girdi ancak bütün denemelere rağmen kapı açılmayınca çift çareyi çilingir çağırmakta buldular. Kısa sürede olay yerine gelen çilingir kapıyı açtı. Boş kapıcı dairesinin içine giren Yıldız Orus, pencerenin önündeki "Arap" isimli kediyi kucağına alarak öptü. Bir haftadır güneş yüzü görmeyen kedi, mahalledeki diğer kedilerin yanına bırakıldı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama