SEVİM Eczanesi
KURUKAHVECİ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVİM Eczanesi
SÜMER MAH.CUMHURiYET CAD195/A DAMLA MARKET KARSISI
Tel: 0374 2173195
KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kazım Karsu’dan Jülide Sarıeroğlu’na cevap

26 Şubat 2021

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu Ak Partinin 7’nci Olağan kongresine katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun kongrede belediyelerine ve partilerine yönelik olarak sarf ettiği ifadeleri kesinlikle kabul etmediklerini söyledi.

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu Ak Partinin 7’nci Olağan kongresine katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun kongrede belediyelerine ve partilerine yönelik olarak sarf ettiği ifadeleri kesinlikle kabul etmediklerini söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu’nun kongredeki sözlerini politik eleştiri kapsamında değerlendirmenin çok zor olduğunu ve birçok yanlış bilgiyi de barındırdığını söyleyen Başkan Karsu, “Sayın Sarıeroğlu’nun ifadeleri Adalet ve Kalkınma Partisi’nin içinde bulunduğu politik girdabı ve kaosu da en güzel bir şekilde ifade ediyor. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kritik il ve büyükşehri kaybeden Cumhur İttifakı çareyi Millet İttifakının en önemli bileşenleri olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partiye saldırmakla buluyor” dedi.

 

“AKP KONGRELERİNE OLAN İSYANLARINI BİLMİYOR MU?”

Kazım Karsu, “Sayın Jülide Sarıeroğlu, milyonlarca vatandaşımızın Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ‘lebaleb dolduğu’ için teşekkür ettiği AKP kongrelerine olan isyanlarını bilmiyor mu? Buralarda bulaşmayan virüs vatandaşların cenazesinde mi bulaşıyor? Sayın Jülide Sarıeroğlu, salgın yüzünden aylardır kapalı olan restoran, lokanta, kıraathane, bar gibi yaklaşık 350 bin işyerinde çalışan 2,5 milyon insanın bizzat hükümetleri tarafından ‘açlığa, işsizliğe ve gelirsizliğe terk edildiğini’ bilmiyor mu? Sayın Jülide Sarıeroğlu, dünya devletlerinin, esnafa milli gelirin yüzde 5 ila 10’u arasında destek verirken, Türkiye’de esnafa verilen desteğin binde 1’in bile altında olduğunu bilmiyor mu? Sayın Jülide Sarıeroğlu, AKP politikaları sonucunda pandemi sürecinde 100 bin esnafın iflas ettiğini, günlük 273 esnafın kepenk kapattığını bilmiyor mu? Hadi bunları Sayın Sarıeroğlu bilmiyor da partisinin içinde kendisini uyaracak birileri yok mu?” şeklinde konuştu.

 

“KAYBETMENİN GETİRDİĞİ HAZIMSIZLIKLA KAFALARINI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Karsu, “AKP-MHP ittifakı 15 yıl aradan sonra el değiştiren Bolu Belediyesini kaybetmenin getirdiği hazımsızlıkla sağa sola saldırarak yalan yanlış bilgilerle vatandaşlarımızın kafalarını karıştırmaya çalışıyor. Geldikleri günden beri kutuplaştırma politikasından medet umanlara yüce halkımız en güzel cevabı 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde vermiştir. Yüce halkımız olası bir erken seçim ya da 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde de AKP ve türevlerine son darbeyi vurarak bir daha gelmemek üzere onları sandığa gömmenin hazırlığı içindedir. Tünelin sonundaki ışık görünmektedir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ekonomik özgürlüğünü kazanmış, Laik, Demokratik ve Tam bağımsız bir ülke için yapılması gereken tek şey Cumhur İttifakına ‘dur’ demekten geçmektedir. Millet İttifakı olarak iktidara gelmek için gün sayıyoruz. Türkiye’nin geleceğini 1923’te yaptığımız gibi yeniden kurarak, sağlıklı yarınları inşa etmek için hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama