SİNEM Eczanesi
NANELİMON Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kaymakam Ünsal yaya geçidi uyarısı yaptı

15 Mayıs 2019

“ Karayolu Trafik Güvenliği Günü” ve “Karayolu Trafik Haftası” münasebetiyle “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” kapsamında düzenlenen programa Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hacı Emin Efendi Caddesi ve Atatürk Bulvarında düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Cengiz Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Etem Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdür Erkan Çetin, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte ayrıca 2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” projesi ve yaya önceliği konusunda öğrenciler ve vatandaşlar bilgilendirildi.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, yaptığı konuşmasında, " Değerli katılımcılar, 4 ve 10 Mayıs tarihleri arası Türkiye genelinde Trafik haftası olarak kutlanmaktadır. Tabi 2019 yılı bizim için ayrı bir yıl olarak görülmektedir. Sebebi ise; bu yıl yayaya öncelik verme yılı olarak kutlamaya başladık. Öncelikle trafik haftasını kutluyorum. “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” ile  amacımız yayalarımızın trafik akışından olumsuz etkilenmemesi ve sürücülerimizin de özellikle yayalarımıza öncelik tanındığı konusundaki duyarlılıklarını en üst noktaya taşımalarıdır. Yayalarımızın karıştığı trafik kazalarını en aşağı seviyeye indirmek amacındayız. Bu konuda Trafik ekiplerimizin denetimlerini artırması, vatandaşımızın yaya olarak, sürücü olarak bilinçlendirilmesi amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların sonunda trafik kazalarında önemli bir düşüş olacaktır." dedi.

Ardından Kaymakam Ünsal, trafikteki araç şoförlerine kampanyayı anlatan broşürler vererek, yaya geçitlerine önem göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama