ATALAY Eczanesi
SARUHAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ATALAY Eczanesi
Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi)
Tel: 0374 215 41 53
SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kaymakam Ünsal yaya geçidi uyarısı yaptı

15 Mayıs 2019

“ Karayolu Trafik Güvenliği Günü” ve “Karayolu Trafik Haftası” münasebetiyle “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” kapsamında düzenlenen programa Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hacı Emin Efendi Caddesi ve Atatürk Bulvarında düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Cengiz Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Etem Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdür Erkan Çetin, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte ayrıca 2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” projesi ve yaya önceliği konusunda öğrenciler ve vatandaşlar bilgilendirildi.

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, yaptığı konuşmasında, " Değerli katılımcılar, 4 ve 10 Mayıs tarihleri arası Türkiye genelinde Trafik haftası olarak kutlanmaktadır. Tabi 2019 yılı bizim için ayrı bir yıl olarak görülmektedir. Sebebi ise; bu yıl yayaya öncelik verme yılı olarak kutlamaya başladık. Öncelikle trafik haftasını kutluyorum. “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” ile  amacımız yayalarımızın trafik akışından olumsuz etkilenmemesi ve sürücülerimizin de özellikle yayalarımıza öncelik tanındığı konusundaki duyarlılıklarını en üst noktaya taşımalarıdır. Yayalarımızın karıştığı trafik kazalarını en aşağı seviyeye indirmek amacındayız. Bu konuda Trafik ekiplerimizin denetimlerini artırması, vatandaşımızın yaya olarak, sürücü olarak bilinçlendirilmesi amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların sonunda trafik kazalarında önemli bir düşüş olacaktır." dedi.

Ardından Kaymakam Ünsal, trafikteki araç şoförlerine kampanyayı anlatan broşürler vererek, yaya geçitlerine önem göstermeleri konusunda uyarılarda bulundu. A. Haktan Yamantürk

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama