GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

Karagöz önerdi, Özcan meclis kararı istemeden kabul etti

12 Nisan 2019

TABELEDA T.C. YAZACAK

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda CHP’li meclis üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün “Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış olan ibaresi T.C.’nin tekrardan şanlı Bolu Belediyesi’nin tabelasında yer almasını rica ediyorum” önerisini, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan meclis kararına gerek duymadan yapılması için talimat verdi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci oturumu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın başkanlığında yapıldı. Komisyon ve birim müdürlüklerinden gelen raporların oylandığı meclis toplantısında, meclis üyelerinin dilek ve temennileri dinlendi.

Dilek ve temenniler kısmında söz alan CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz, tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresine değindi. Karagöz, T.C. ibaresinin Bolu Belediyesi tabelasına eklenmesi gerektiğini söyleyerek, “2013 yılının sonlarına doğru önce bankalarda, Sağlık Bakanlığı’nda ve devletin tüm kurumlarından kaldırılmış olan bizim de vatandaşı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış olan ibaresi T.C.’nin tekrardan şanlı Bolu Belediyesi’nin tabelasında yer almasını rica ediyorum. Çünkü bunun örneklerini dün akşam arkadaşlarımızla istişare de ettik. Antalya, Adana, Bilecik, Ankara, Mamak’da bu uygulama başladı. Önerim budur” dedi.

“PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR TABELADA BU İBAREYİ İSTİYORUZ”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bu öneriyi kabul edip ilgili idare müdürlerine talimatı verdi. Daha sonra ise bu öneri için meclis kararına gerek olmadığını ifade eden Başkan Özcan, ”Bu öneri için Tahsin Mert Karagöz kardeşimize teşekkür ediyoruz. Ben de o zaman talimatımızı veriyorum. Bu zaten meclis kararı alınmayacak bir karardır. Pazartesi gününe kadar tabelada bu ibareyi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama