ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

İZZET BAYSAL SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ HALDUN TAŞMAN'IN

13 Mayıs 2016

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 2006 yılından buyana  verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü, bu sene Bolu Bağışçılar...

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 2006 yılından buyana  verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü, bu sene Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Başkanı Haldun Taşman aldı. Taşman, uzun yıllar Amerika’da ticaretle uğraştıktan sonra ‘Hemşehricilik Vakfı’ özelliği taşıyan Bolu Bağışçılar Vakfı’nın kurulmasına ön ayak olurken, vakfın mal varlığına en büyük katkıyı veren isim olarak dikkat çekiyor.

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşen ödül törenine, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal, Vakfın mütevelli heyeti üyeleri, Kent Konseyi üyeleri, daire amirleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Bolu İş dünyasının tanınmış isimleri ve vatandaşlar katıldı.

İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu’nun babası, şehrin modern ve gelişmiş yüzünün baş mimarı olan ve ismini Bolu’nun tarihine altın harflerle kazıyan İzzet Baysal’ın adını taşıyan sosyal sorumluluk ödülünü 2006 yılından beri verdiklerini belirtti. Merhum İzzet Baysal anısına düzenlenen “İzzet Baysal Şükran Günleri” kapsamında Baysal’a olan vefa borçlarına küçük de olsa karşılık verebilmek için “İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünü” verdiklerini anlatan Ateş, “İzzet Baysal’ın fikirleri ile aydınlanan onun izinden giden bu kişi ve kurumlarımız her yıl bu ödülü almaya hak kazanıyor. Bu yıl da ödülü Sayın Valimizin başkanlığında seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirilerek belirlendi. Bu sene birbirinden değerli isimler aday gösterildi. Ne mutlu bize İzzet babamızın izinde giden çok değerli hayırsever insanlarımız var. Bu vesile ile seçici kurula başkanlık eden Sayın Valimiz Aydın Baruş’a kurulda bizlerle beraber yer alan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'a,Rektörümüz Prof. Dr. Hayri Coşkun’a, vakfımızın değerli başkanı Ahmet Baysal’a huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ateş, konuşmasında bu yıl ödüle layık görülen kişinin Bolu Hayırsever Haldun Taşman olduğunu dile getirdi.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ise, 2006’da Ticaret ve Sanayi Odası’nın başlattığı bu güzel teşebbüsün rahmetli amcası İzzet Baysal’ı çok memnun ettiğine inandığını ifade ederek, sosyal sorumluluk ödülünün nasıl ortaya çıktığından bahsetti. "Ticaret odamızın her sene düzenlediği ve devamlılık haline gelen sosyal sorumluluk ödülü teşebbüsü için tekrar Ticaret ve Sanayi odamıza ve üyelerine sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum" diyen Ahmet Baysal, konuşmasının sonunda bu yıl ödüle layık görülen Haldun Taşman'ı tebrik etti.

"HER ŞEHİR BÖYLE İNSANLAR YETİŞTİRMİYOR"

Bolu'nun İzzet Baysal başta olmak üzere hayır konusunda yarışan bir çok hayırsevere sahip olduğunu ve bunun için Bolu'nun son derece şanslı bir il olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş, "İzzet Baysal isminin bize bıraktığı mirasın gereği olan çok anlamlı bir ödül törenini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Ticaret ve Sanayi Odamıza, bu ödül töreni geleneğini başlatması ve devam ettirmesi nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Çünkü insanların, toplumun hafızasında kalıcı olması için kendi benliğinden, kendi mal varlığından o toplum yararına bir şeyler kullanması gerekir. Ne mutlu o insanlara ki kendi malı üzerinden, kendi servetinin üzerinde o toplumun da bir hakkı olduğunu kabul ederler.  Bizi  yüzyıllar boyu bu topraklarda büyük medeniyet olarak yaşatan anlayış budur. Kendini topluma karşı sorumlu hissetmek ve toplumda bir sıkıntı varsa o sıkıntıdan dolayı kendini her zaman sorumlu hissetmek bizi millet yapan değerlerin başında gelmektedir. Hem milli geleneğimize hem de Bolu'nun geleneğine, İzzet Baysal'ın bıraktığı bu mirasa uygun olarak sosyal sorumluluk ödülünü bugün Haldun Taşman'a takdim edeceğiz. Biz Bolu'da yaşamasa bile dışarıda Bolu'nun problemleriyle ilgilenen ve Bolu'ya bir şeyler vermek isteyen, Boluluları görmekten son derece mutluyuz. Her şehirde böyle insanlar yaşamıyor veya her şehir böyle insanlar yetiştirmiyor. Yaşadıkları şehirden başka illere göç eden insanlar yaşadıkları şehrin sorunlarını ya unutuyorlar ya da o İle yapılabilecek katkılar konusunda sorunluluk hissetme konusunda çok duyarlı davranmıyorlar. Onun için Bolu çok şanslı bir il. Ben tekrar Sosyal Sorumluluk ödülünü alan Haldun Taşman beyefendiyi tebrik ediyorum. Önümüzdeki günlerde Türkiye'ye geldiklerinde kendilerini kabul etmekten onur duyacağım. İzzet Baysal Şükran Günlerinde devam eden etkinliklerin her birinde İzzet Baysal'ın emanetini, vakıf geleneğinin yaşatılmasının bir örneğinin görülmesi bizi daima mutlu ediyor. Bu açıdan İzzet Baysal gibi büyük bir değeri yetiştirdiklerinden dolayı tüm Bolu halkına teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.  Yapılan konuşmaların ardından Amerika'da yaşayan Haldun Taşman'ın yerine ödülü Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram alırken ödülü, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Baysal tarafından verildi.

ÖDÜLÜ BUGÜNE KADAR KİMLER ALDI

İlki 2006’da verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü Uğur Tunçok, 2007’de Süreyya Astarcı, 2008’de Elginkan Vakfı, 2009’da Solmaz-Ahmet Baysal, 2010’da yaşar Çelik, 2011’de Mustafa Çizmecioğlu, 2012’de Mebrure- İlhan Bağışgil, 2013’te Ali Ericek, 2014’te Şerafettin Erbayram ve 2015 yılında Orhan Uçar ödüle layık görülmüştü. Mehmet Ali Atalay

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama