IV. ULUSAL AŞÇILIK KAMPI PROTOKOL TÖRENİ

  12 Nisan 2018

  IV. Ulusal Aşçılık Kampı Protokol Töreni, 10 Nisan 2018 Salı günü saat 14.00’te, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Kampüsü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. E.Elif Yücetürk, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mengen Kaymakamı Hasan Günaydın, Mengen İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci ile AŞOMDER Yönetim Kurulu Temsilcileri, 22-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak kamp protokolünü imzaladılar. Mengen’de düzenlenen ve dünyada başka bir örneği olmayan Ulusal Aşçılık Kampının bu yıl dördüncüsü yapılıyor.  Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardan gelen öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen kamp, giderek artan ilgiyle yıldan yıla gelişiyor. Bu sene katılım, önceki yıllara göre artış göstererek 56 üniversitenin 73 birimine ulaştı.

   

  Türk aşçı adaylarının gerek Türk, gerekse dünya mutfağı konusunda vizyonlarını geliştirmeyi amaçlayan kamp yedi gün sürecek.  Eğitimler hâlihazırda dünyaca ünlü otel ve restoranların mutfaklarına şef olarak çalışan AŞOMDER üyeleri tarafından verilecek. Yedi gün boyunca eğitim için özel olarak hazırlanan mutfaklarda, genç aşçı ve aşçı adaylarına yemek pişirme yöntemlerinin incelikleri uygulamalı olarak anlatılacak.  Her gün sabahtan başlayıp akşama kadar süren yoğun eğitim süresince katılımcılar kırmızı et, tavuk, hindi, ördek gibi etlerin işleme ve pişirme yöntemlerinin yanı sıra, bulgurdan kinoa’ya, bakliyattan pirince, hamur işlerinden zeytinyağlılara, deniz ürünlerinden sushi’ye kadar geniş bir yelpazede eğitim alacaklar.   Destekçilerin katkılarıyla gerçekleşen eğitim kampında bu sene ayrıca; yemek ile sanat ilişkisi, sosyal medya kullanımı, insan kaynakları, hijyen ve porselen gibi konular hakkında da seminer ve paneller gerçekleştirilecek.  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mengen Kaymakamlığı, Mengen Belediyesi ve Öztiryakiler A.Ş.’nin proje ortağı olarak destek verdiği kampta, katılımcıların konaklama ve yeme-içme giderleri AŞOMDER ve destekçiler tarafından karşılanacak.

   

  Endüstriyel mutfak ana destekçisinin Öztiryakiler A.Ş. olduğu kampın ana gıda destekçileri Pınar Profesyonel, Ekol Gıda, Üçelli Et ve Güneyler Tarım. Eğitim destekçileri; Hilton İstanbul Bomonti, Porland, Hünkar Bakliyat, Unilever Food Solutions, Barilla, Gedik Piliç İstanbul Gıda ve Uno.  Metro Toptancı Market, Marmara Su Ürünleri, Vizyon Gıda, Bekir Hoca, Berrak Gıda, Katsan Ovalette, Lipton, Algida, Wood in Food, Hazz Macaron, 4S Flika Sigorta ve Çerez Pazarı kampın ürün destekçileri olurken Coca Cola geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de içecek destekçiliğini üstleniyor.  Sektörel medya destekçisinin Food in Life dergisi olduğu etkinliğin profesyonel temizlik ve hijyen destekçisi WinterHalter, üniforma destekçisi ise White Uniform. 

   

  AŞOMDER Hakkında

  Türkiye’nin 1985’te eğitim vermeye başlayan ilk ve tek aşçılık okulu Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi 1992 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bu tarihten itibaren Türkiye’de Aşçılık sektörüne yön vermeye başlayan okulumuz ilerleyen yıllarda sektörün önde gelen kurumu haline gelmiştir. Türkiye’de yiyecek içecek sektöründe çok önemli bir konuma sahip olan Mengen Aşçılık Lisesi mezunları, gelişen sektörde daha güçlü, daha organize ve daha faydalı olabilmek adına 2007 yılında Mengen Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği’ni kurmuş ve Mengen Aşçılık Lisesi mezunlarını tek bir çatı altında toplamıştır. Derneğin kısa adı AŞOMDER olup derneğin genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Mihrali Emrah Çİftçi

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15585517883301