“İstiklal Marşımız her dönemde ilham bulacağımız ruhu yansıtıyor”

  12 Mart 2018

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “İstiklal Marşımız’ın her...

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “İstiklal Marşımız’ın her sözcüğü, her mısrası vatanını seven bütün evlatlarımızın ilham bulacağı ruhu taşıyor. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından 97 yıl önce kaleme alınan İstiklal Marşımız, her dönem Türk Milleti’nin birlik beraberliğini, bağımsızlık tutkusunu, esaret tanımazlığını, yüce ideallerini yansıtıyor. Bugün Afrin’deki mücadelemiz de bu satırlarda ifade edilen azim ve kararlılıkla sürüyor” ifadelerini kullandı.

   

   Başkan Alaaddin Yılmaz’ın mesajı şöyle: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde insanlık tarihinin gördüğü en büyük İstiklal destanını yazan Türk Milleti; esaret tanımazlığı ve bağımsızlık tutkusuyla, ezilen, sömürülen milletlere umut ışığı oldu. Bu kahramanlık destanı sırasında Büyük Türk Şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından satırlara dökülen İstiklal Marşımız, yaşananları gerçekçi şekilde yansıtarak, kahraman askerlerimizle halkımıza ilham vererek, Türk Milleti’nin her zaman hür ve bağımsız yaşayacağını müjdeledi. Bundan tam 97 yıl önce olduğu gibi bugün de geçerliliğini koruyan bu dizeler, milletimizin güven ve huzuru için canlarını ortaya koyan evlatlarımızın haklı mücadelelerinde rehber oluyor. İstiklal Marşımız’ın her sözcüğü, her mısrası,  vatanını seven bütün evlatlarımızın ilham bulacağı ruhu taşıyor. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından 97 yıl önce kaleme alınan İstiklal Marşımız, her dönem Türk Milleti’nin birlik beraberliğini, bağımsızlık tutkusunu, esaret tanımazlığını, yüce ideallerini yansıtıyor. Bugün Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda olduğu gibi topraklarımıza ve egemenliğimize kastedecek tüm güçlere karşı hiç tereddütsüz sürdürdüğümüz mücadelede de İstiklal Marşımızın satırlarında ifade edilen azim ve kararlılıktan güç alıyoruz. Türk Milleti, içte ve dışta kendisine zincir vurmaya çalışan düşmanlara iman dolu göğsünü ve ay yıldızlı al bayrağını siper ederek karşı koymaya devam edecek. İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle Büyük şairimiz Mehmet Akif’in ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözünü bir kez daha hatırlıyor; istiklal ve istikbal mücadelemizde hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi, bu kahramanlık destanına imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16093015670776