ÖZCAN Eczanesi
SOYSAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
SOYSAL Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Cad. No:23-A(Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Karşısı)
Tel: 0374 270 34 11
Bolu 5 günlük hava tahmini

İŞTE KORONA’NIN BOLU BELEDİYESİNE ZARARI

17 Kasım 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Korona virüs salgını nedeniyle Bolu Belediyesi olarak salgın sürecinde ön görülmeyen harcama yaptıklarını belirtti. Bolu Belediyesi olarak salgınla mücadeleye 35 Milyon TL harcama yaptıklarını belirten Başkan Özcan, “Bu sene Kovit’in bize zararı 35 Milyon TL civarında, Bolu Belediyesi bütçesinin %12’si. Ön görülmeyen bir harcama” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,Korona virüs salgını nedeniyle Bolu Belediyesi olarak salgın sürecince yaptıkları harcamayı açıkladı. Korona virüs ile mücadelede Bolu Belediyesi olarak 35 Milyon TL harcama yaptıklarını açıklayan Başkan Özcan, “Bu sene Kovit’in bize zararı 35 Milyon TL civarında. Bunun içinde; dezenfeksiyon çalışmalarını koyuyorsunuz. Bunun içine maske alımı var. Ki şu ana kadar 1,5 milyonu geçti. 2 Milyona yakın maske temin ettik. Suda yapılan indirimler, toplu taşımaya verilen destekler. Bunların hepsini koyduğumuzda ciddi bir rakam oluyor. Artı birde kiraları terkin ettik. Bazılarını tamamen sildik, yasanın izin verdiği. Bazı kiraları da öteledik. Şu anda gelir hedefimizin harcamalarla birlikte 35 Milyon TL bize mal oldu diyebilirim” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYENİN YANINA YAPACAĞIMIZ İŞ MERKEZİ BİLE O KADAR TUTMUYOR”

Korona virüs salgını ile mücadelede harcadıkları para ile iki tane Karedere kaplaması yapabileceklerini belirten Özcan, “35 Milyon ne kader derlerse Bolu Belediyesi bütçesinin %12’si. Ön görülmeyen bir harcama. 35 Milyon ne kadar yapıyor derlerse de belediyenin yanına yapacağımız iş merkezi bile o kadar tutmuyor.  İki tane Karadere kaplaması kadar bir tutar. Yani kovit belasını yaşamamış olsaydık mesela bu sene Kültür Merkezinin %80’ini bu para ile karşılamış olurduk. Ama çok şükür ödeme sıkıntısı çekmiyoruz. Hiçbir müteahhide geçişmiş borcumuz yok” dedi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama