EVREN Eczanesi
SARUHAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

İŞTE BOLU’DA VİRÜSE KARŞI BAĞIŞIKLIK KAZANANLARIN SAYISI

29 Temmuz 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Korona virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplum Tarama Çalışması” kapsamında Bolu’da 1608 haneye yapılan antikor testlerinin sonuçlarını da paylaşan Vali Ümit “Maalesef çok olumlu söyleyemeyeceğim” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit valilik makamında düzenlediği basın toplantısında ilimizdeki korona virüs ile ilgili bilgiler paylaştı. Vali Ümit açıklamasında, “ İlimiz itibariyle önceki günlerdeki o yükselen trendini biraz duraksamaya hatta birazda düşüşe geçtiğini söyleyebiliriz. Ama bu alınan tedbirlerle doğru orantıda gidiyor. Tedbirleri biraz arttırdığımızda bir hafta sonra bunun etkisini görüyoruz. Düşmeler başlıyor. Ama tedbirleri biraz ihmal etmeye başladığımızda 4 gün 5 gün sonra bunun etkisini hemen göremeye başlıyoruz. Bu defada artışa geçiyor. İlimiz bizim ülkemizin stantlarının biraz altında seyrediyor şu anda. Ama biz bütün imkanlarımızı sanki ağır bir hadise varmış gibi hareket ediyoruz. Sağlık ekiplerimiz tamamen teyakkuz durumda. Aynı şekilde devam ediyor. Hastanelerde yatak sayılarımız falan aynı şekilde devam ediyor. Kontrol altında her şey ama virüste pozitif vakalar çıkmaya devam ediyor” dedi.

 

“MAALESEF ÇOK OLUMLU SÖYLEYEMEYECEĞİM”

Toplum Tarama Çalışması” kapsamında Bolu’da 1608 haneye yapılan antikor testlerinin sonuçlarını da paylaşan Vali Ümit, “Maalesef çok olumlu söyleyemeyeceğim. Bana verilen bilgiler göre; sadece 2 tane bağışıklık kazanmış kişiyle karşılaşıldı. Onun dışında yok. 1608 kişide sadece 2 tane bağışıklık kazanılmıştı ama bundan sonra bu bağışıklığın daha da artacağını düşünüyorum. Çünkü geçtiğimiz günlerde yükselen rakamlar, aynı zamanda bağışıklığın arttığının da ifadesi olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“KENDİSİNDE HER HANGİ BİR RAHATSIZLIK HİSSEDEN KİŞİLER GİDİP TEST YAPTIRABİLİR”

Test yaptırma konusu hakkında da bilgi veren Vali Ümit, “Vatandaşlar kendilerini rahatsız hissederlerse test yaptırabilirler. Ama herkese test yapma metottu uygulanmıyor. Bakanlığın tespit ve tedavi prensipleri içeresinde olay şöyle gelişiyor. Kendisinde her hangi bir rahatsızlık hisseden kişiler gidip test yaptırabilir bunların temasları varsa onarla test yapılması gerekiyor. Pozitif vaka tespit edersek eğer onları ya izole ediyoruz ya da durumun ağırlığına göre hastaneye alıyoruz. Yani rahatsızlık boyutu ilerlemişe hastanede tedavi ediliyor. Aksi takdirde ilaçlar yazılıyor. Evinde izole ediliyor. Yani isteyen herkes değil kendini rahatsız hisseden herkes test yaptırabilir. Testler konusunda da biraz azalmıştı testlerimiz. Şimdi tekrar temin ettik” dedi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama